Zapomnij o zwykłych trumnach – te organiczne kapsuły zamienią bliskich zmarłych w drzewa!

Idea, że po śmierci przemieniamy się w to czym byliśmy przed narodzinami przemawia do wielu z nas, niezależnie od wiary, a ta nowa metoda pochówku opracowana we Włoszech wydaje się świetnie odzwierciedlać tę ideę. Projektanci Anna Citelli i Raoul Bretzel opracowali organiczne, ulegające biodegradacji kapsuły, które przemienią ciało zmarłego w składniki odżywcze niezbędne do wyrośnięcia drzewa.
Po zamknięciu w kapsule, w pozycji embrionalnej, zmarły zostaje pochowany, a nad nim zostaje zasadzone nasiono drzewa lub małe drzewko.
Póki co projekt jest tylko koncepcją ponieważ włoskie prawo zabrania takich pochówków. Jednak celem jest stworzenie całych parków z drzewami zamiast nagrobków. I zamiast niszczenia drzew w celu stworzenia trumien, po śmierci będzie można się przyczynić do posadzenia nowych drzew. I oczywiście sama myśl, że nasi bliscy i potomkowie będą odwiedzać nasze drzewa, dbać o nie i odpoczywać w ich cieniu jest naprawdę pocieszająca. Co myślicie o tym pomyśle?

Włoska firma wymyśliła przyjazną środowisku alternatywę dla trumien.

Zamiast odwiedzania nagrobków, będzie można odwiedzać święte lasy.

Każdy klient będzie mógł wybrać swoje ulubione drzewo.

 

Zmarły człowiek stanie się substancjami odżywczymi, niezbędnymi do wzrostu drzewa. Czyli krótko mówiąc stajesz się po śmierci drzewem.

A czy Ty chciałbyś po śmierci zostać drzewem?
W sumie, czemu nie
Raczej nie

 

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu