Zmęczona memami ze zdjęć nastolatek, opowiedziała historię swojej bezwstydnej praprababci.

Pomiędzy odwagą a nieprzyzwoitością istnieje naprawdę cienka granica. Czasami warto zastanowić się, na jakie zdjęcia natrafią nasze wnuki, kiedy zdecydują się poszukać w Internecie informacji na temat swoich przodków. Na szczęście nie musiały martwić się tym nasze prababcie, które w większości przypadków uchodzą dziś za wzór wszelkich cnót. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj nie posiadamy żadnych obciążających je dowodów. Użytkowniczka serwisu Tumblr, znana pod pseudonimem gallusrostromegalus, jest w tej kwestii wyjątkiem. Postanowiła podzielić się ze światem historią praprababci, która zdołała zszokować rodzinę jeszcze wiele lat po swojej śmierci.

To doskonała odpowiedź na treść pewnego słynnego mema:

„Widziałam już chyba z 600 wariacji tego mema i muszę opowiedzieć wam pewną historię. Rok 2012, Boże Narodzenie. Pierwsze święta, w które wróciłyśmy z siostrą do domu z colleage’u i czułyśmy się dość nostalgicznie. Postanowiłyśmy wyjąć stare rodzinne albumy i wspólnie powspominać przeszłość. Siedzieliśmy wszyscy na kanapie i na podłodze z gorącą czekoladą, pies ułożył się wygodnie pod choinką. Jak na ilustracji Normana Rockwella. Oglądaliśmy zdjęcia rodziny ze strony mamy, śmiejąc się z fotografii babci, owijającej psa w papier do pakowania prezentów, i z dziadka, robiącego śmieszne miny do aparatu, kiedy natrafiliśmy na starą brązową kopertę.
– Co jest, do cholery? – zapytała moja siostra, ponieważ najadła się rumowych kulek, a ja otworzyłam kopertę.
W środku znajdowały się 4 nieużyte bilety na Titanica. Mama opowiedziała nam historię o tym, jak nasi przodkowie prawie trafili na pokład słynnego statku, ale praciotka Liz zachorowała na odrę i zmusiła wszystkich, by zostali wraz z nią. Tak właśnie uratowała im życie. Poza biletami, w kopercie znalazło się także 7 zdjęć z 1890 roku. Przedstawiały moją praprababcię. Były to nagie zdjęcia. I wcale nie były eleganckie. Można by powiedzieć – wręcz obsceniczne. Zdjęcia powstały za czasów jej młodości, kiedy próbowała przekonać swojego nieobliczalnego męża, by powrócił do Anglii, zamiast imprezować w Chicago. Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo się z tego śmialiśmy. Prawie zemdlałam! Więc tak, ludzie zawsze tacy byli. Twoje nagie zdjęcia też mogą kiedyś rozbawić rodzinę w Boże Narodzenie.”

„Jeżeli naprawdę masz 4 bilety na Titanica… one są dziś warte fortunę.”

„To jest przezabawne. Musisz to gdzieś opublikować, ludzie się uśmieją!”

„Nagie zdjęcia babci w 2090 roku będą w kolorze. To spora różnica.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu