10 błyskotliwych komiksów o szczęściu, które zmotywują Cię do pozytywnego myślenia.

Sekret prawdziwego szczęścia stanowi zagadkę dla ludzkości od niepamiętnych lat. Dodatkowo każdy z nas zdaje się mieć na jego temat nieco inne pojęcie. Niektórzy poszukują swojej drogi przez całe życie – inni starają się żyć z dnia na dzień i cieszyć z niewielkich rzeczy. Na czym polega ich tajemnica? Poniższe komiksy z pewnością rozjaśnią Ci nieco ideę prawdziwego szczęścia. To wszystko jest znacznie prostsze niż myślisz!

1.

„- Chcę szczęścia!
– Pierwsze, czego musisz się pozbyć, to twoje ego. Drugie – to żądanie. Teraz zostaje ci tylko…
– Szczęście!”

2.

„Wszyscy wiedzą, że szczęście wywołuje uśmiech. Ale czy wiedziałeś, że uśmiech także powoduje szczęście? Uśmiechając się, przekonujesz swój mózg, że powinien odczuwać radość. Dlatego próbuję uśmiechać się tak często każdego dnia!”

3.

„Szczęście jest jak motyl. Im dłużej je gonisz, tym bardziej będzie cię unikać. Ale jeżeli poświęcisz swoją uwagę innym rzeczom… samo do ciebie przyleci i wyląduje miękko na twoim ramieniu.”

4.

„Jak być szczęśliwym.
Uśmiechaj się przez cały cholerny dzień. Zachwycaj się wszystkim dookoła. Kochaj każdego skurczybyka. Nie myśl za dużo. Jedz swoje własne wymiociny. Podsumowując: bądź psem.”

5.

„Szczęście może być mierzone w kotach. (koty = szczęście)”

6.

„Wykreowanie życia odzwierciedlającego twoje zalety i satysfakcjonujące twoją duszę to nie lada osiągnięcie w kulturze, która bezlitośnie promuje chciwość jako jedyną słuszną drogę. Osoba, która jest szczęśliwa, wykonując swoją pracę, uważana jest za ekscentryczną i burzycielską. Ambicja bywa zrozumiana tylko wtedy, kiedy wznosi cię na szczyt wyimaginowanej drabiny sukcesu. Ktoś, kto podejmuje niewymagającą pracę, ponieważ pozwala mu poświęcać czas na swoje zainteresowania, uważany jest za ekscentryka. Osoba, która poświęca karierę, by zostać w domu i wychować dzieci, posądzana jest o marnowanie potencjału – tak jakby stanowisko w pracy i pensja decydowały o wartości człowieka. Często będzie słyszeć, niekoniecznie w subtelny sposób, że powinna dalej piąć się w górę, nigdy nie odczuwając satysfakcji ze swojej obecnej pozycji. Jest wiele sposobów, by się sprzedać, i na pewno o nich usłyszysz. Niełatwo sprecyzować cel swojego życia… ale to nadal jest możliwe. I gwarantuję, że będziesz dzięki temu szczęśliwszy.”

Reklama

7.

„Kiedy wszystko idzie zgodnie z planem, nawet tego nie zauważamy. Za to natychmiast reagujemy, kiedy tylko zaczyna się sypać. Może kluczem do szczęścia jest właśnie zauważać nie tylko to, co najgorsze.”

8.

„- Mędrcze… czym jest szczęście?
– To małe rzeczy w życiu.
– Małe rzeczy, heh. (…) No dobra, wcale się nie mylił.”

9.

„- Nie piję dużo alkoholu. I nie palę zioła. Myślę, że wystarczy unikać uzależnień, by być szczęśliwym! Mmm, kofeina…”

10.

„- Każdy, kto usiadłby pod drzewem, żeby oglądać spadające liście, musi być całkiem bezmyślny.
– Ja jestem szczęśliwy.”

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu