10 prostych sztuczek jak prowadzić zdrowy tryb życia.

1. Codziennie rano wypijaj szklankę wody.

2. Dobrze się wysypiaj.

Niewystarczająca ilość snu sprawi, że będziesz czuł się zmęczony, zły i nie będziesz mógł się na niczym skupić. Niedobór snu ma wpływ na Twoje zdrowie (zwłaszcza serce). Badania wykazują, że przeciętny dorosły potrzebuje 8 godzin snu na dobę. Jednak każdy z nas jest inny i te potrzeby mogą się wahać od 6 do 10 godzin. Jeśli czujesz się zmęczony w okolicach 16:00-18:00 to znaczy, że zbyt mało śpisz.

3. Przeciągaj się po przebudzeniu.

Zamiast wciskania co chwilę drzemki na telefonie, możesz wykorzystać ten czas bardziej efektywnie. Porozciągaj swoje plecy, nogi, szyję. Wybudzi to Twoje ciało ze snu. Przeciąganie się rano zwiększa przepływ krwi do mięśni, zapewniając im dodatkową porcję tlenu i przygotowując je na nowy dzień.

4. Rób sobie zdrowe przekąski.

Chipsy, orzeszki solone, cukierki, ciasteczka i inne pyszności są zdecydowanie niezdrowe dla Twojego ciała. Zawierają ogromne ilości tłuszczu, soli i cukru. Wybierz orzechy włoskie czy świeże owoce, są bogate w witaminy i minerały.

5. Jedz śniadanie.

Śniadanie to najważniejszy posiłek wciągu dnia, zwłaszcza dla osób, które próbują zgubić zbędne kilogramy. Jeśli je pominiesz, szybko staniesz się głodny i zaczniesz szukać tłustych, słodkich przekąsek, które nie zawierają witamin. Naukowcy na konferencji American Heart Association w 2003 udowodnili, że osoby, które jedzą śniadania są znacznie mniej narażone na otyłość i cukrzycę w porównaniu do tych co śniadań nie jedzą.

6. Codziennie spaceruj.

Wszyscy znamy zalety aktywnego trybu życia, ale większość z nas albo nie ma na to czasu, albo wystarczających chęci. Zamiast tego możesz używać schodów zamiast windy, chodzić na spacery z przyjaciółmi, nieco dłużej pochodzić na spacerze z psem – każda okazja na bycie aktywnym jest dobra. Badania wskazują, że człowiek potrzebuje 19 km chodzenia tygodniowo lub 125-200 minut, aby poprawić kondycję swojego serca.

Reklama

7. Twórz jak najwięcej powiązań towarzyskich.

Podobno samotni ludzie są bardziej narażeni na choroby i wczesną śmierć. Ludzie, którzy nie mają przyjaciół są bardziej zestresowani, popadają w depresję i często są mniej aktywni fizycznie. Co więcej, eksperci twierdzą, że to jakie dana osoba ma powiązania towarzyskie, pozwala przewidzieć jej przyszłą sytuację zdrowotną.

Zrzut ekranu 2014-12-23 o 13.23.03

 

8. Dobrze zapoznaj się ze składem Twoich ulubionych produktów.

Jest to bardzo ważne, ponieważ powie Ci czy żywność, którą masz zamiar kupić ma w składzie nienaturalne lub niezdrowe składniki. Na rynku występują setki, a nawet tysiące niezdrowych składników i ciężko jest wszystkie je zapamiętać. Na szczęście sporo informacji możesz wyszukać w Internecie. Szkodliwe składniki mogą powodować różne choroby, reakcje alergiczne, a nawet raka.

supermarket

9. Znajdź sobie zajęcie wymagające aktywności fizycznej.

Wybierz takie zajęcie, które zaangażuje całą rodzinę np. piesze wycieczki, sporty grupowe, jazda na nartach czy rowerze. Znalezienie hobby da Ci dużo radości i zredukuje stres. Zaczniesz też poznawać nowych ludzi, o podobnych zainteresowaniach i być może nawiążesz nowe przyjaźnie. Ciesz się swoim nowym hobby i pamiętaj – szczęśliwi ludzie żyją dłużej!

voyageur-canoe-trip-brantford-chiefswood

10. Kochaj swoje życie!

Wyluzuj się! Nie denerwuj się z powodu błahych rzeczy. Nie bierz wszystkiego na poważnie. Uśmiechaj się, kochaj innych i zawsze dostrzegaj pozytywną stronę życia!

Zrzut ekranu 2014-12-23 o 13.25.45

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu