10 rzeczy, których łyżwiarki figurowe nie ujawniają w wywiadach!

Uważa się, że łyżwy pojawiły się po raz pierwszy 5000 lat temu. Zostały wynalezione przez Finów i wykonywane były z kości zwierząt. Później stały się drewniane i metalowe. Od tamtych czasów pojawiło się wiele sportów, w których sportowcy używają łyżew, w tym łyżwiarstwo figurowe, które jest spektakularnym sportem kochanym przez wielu.

Wiemy, że bycie profesjonalnym sportowcem jest trudne, a nawet niebezpieczne. Te 10 faktów na temat łyżwiarstwa figurowego zaskoczyło nas, mamy nadzieję, że ciebie również.

1. Dziewczyny są gotowe zrobić wszystko, aby znaleźć idealnego partnera. Dlatego niektóre z nich oferują pieniądze sportowcom płci męskiej na opłacenie ich treningu i sprzętu, co w rzeczywistości może dużo kosztować.

2. Łyżwiarze figurowi potrafią hamować zawroty głowy. Według naukowców w móżdżku łyżwiarzy figurowych powstają nowe neurony, które nie pozwalają na tego typu reakcje.

3. Dostają mniej punktów za niewłaściwe kostiumy.

4. Opadający kawałek kostiumu może pozbawić łyżwiarza kilku punktów.

5. Lekcje baletu i gimnastyki są obowiązkowe.

View this post on Instagram

🍉

A post shared by Evgenia Medvedevа (@jmedvedevaj) on

6. Nie wolno im dużo skakać na zawodach. Zasady dopuszczają tylko 7 elementów w powietrzu. Co więcej, nie wszystkie salta są dozwolone, co również ogranicza sportowca.

Reklama

7. Rękawiczki chronią ręce sportowców przed skaleczeniami i ranami, jeśli muszą dotykać lodu rękami.

8. Nie wolno im wykonywać niczego w pozycji leżącej.

View this post on Instagram

⛸ Моя новая показательная программа, поставленная @daniil_gleikhengauz под музыку М83 -Outro, посвящается памяти прекрасной Людмилы Борисовны Шалашовой, которая так много сделала для меня ❤. "Она не ушла, а переродилась во что-то прекрасное, связанное с природой, и жизнь продолжается" 🌱☀️ ⛸ My new exhibition program by @daniil_gleikhengauz (music M83- Outro) is dedicated to the memory of Ludmila Shalashova who made a significant impact to my development and she will always be with us 🌱☀️ ⛸ @daniil_gleikhengauzによる私の新しいエキシビジョンプログラムは、私の成長に大きな影響を与えたLudmila Shalashova ❤ に捧げられ、彼女は常に私たちと共にいます!🌱☀ #фигурноекатание #figureskating #フィギュアスケート #exhibition #newprogram #newlife #teamtutberidze

A post shared by Alina Zagitova (@azagitova) on

9. Nie tylko zabawki są wyrzucane na lód. Przykładowo w 2015 roku Gracie Gold dostała wielkiego pluszowego misia, który miał w środku pudełko z masłem orzechowym firmy Reese.

10. Łyżwiarze figurowi muszą starannie dobierać bieliznę.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu