„Jestem artystą z Litwy i wraz z moim przyjacielem zaprosiliśmy jedenastu mężczyzn w różnym wieku, klasach społecznych i orientacjach seksualnych, aby sfotografować ich nago w pięknych kwiatowych aranżacjach z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Projekt ma na celu podkreślenie wrażliwości mężczyzn i stereotypów związanych z męskością, które są szkodliwe nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet”.
8 marca często mówi się, że kobiety są jak kwiaty – piękne i delikatne. Mamy nadzieję, że w tym roku mężczyźni również będą mogli rozkwitnąć – otwierają się i ujawniają swoje słabości, pokazując, że nie boją się kruchości i zmysłowości. Mężczyźni cierpią nieproporcjonalnie bardziej od kobiet z powodu problemów psychologicznych, ponieważ społeczeństwo uczy ich, że są pozbawieni emocji, rozwiązują wszystko samodzielnie, nie proszą o pomoc i po prostu milczą.
„Zrealizowaliśmy ten projekt, ponieważ chcieliśmy głębiej porozmawiać o czymś ważnym dla dobrobytu mężczyzn i społeczeństwa jako całości. W końcu ważne jest, aby mieć dobrych i zdrowych mężczyzn w naszym życiu”.
W naszym społeczeństwie mówi się mężczyznom, że muszą być żywicielami rodziny i wykazywać silne, stoickie cechy. Chociaż same w sobie nie są to złe cechy, presja, by zawsze być doskonałym i nigdy się nie poddawać, szkodzi męskiej psychice. Zawody „męskie” są bardziej niebezpieczne i ryzykują nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Mężczyźni częściej padają ofiarą przestępstw z użyciem przemocy. Dlatego tak ważne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do otwartego dialogu i umożliwienie mężczyznom pokazania swojej słabości – że szukają i nie zawsze wiedzą wszystko.
Jedenaście zdjęć przedstawia codziennych bohaterów, a także celebrytów, takich jak czterokrotny „Najsilniejszy człowiek świata” Žydrūnas Savickas i Paraolimpijski wioślarz Augustas Navickas.