11 mężczyzn, którzy zmiażdżyli stereotypy męskości podczas sesji zdjęciowej.

„Jestem artystą z Litwy i wraz z moim przyjacielem zaprosiliśmy jedenastu mężczyzn w różnym wieku, klasach społecznych i orientacjach seksualnych, aby sfotografować ich nago w pięknych kwiatowych aranżacjach z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Projekt ma na celu podkreślenie wrażliwości mężczyzn i stereotypów związanych z męskością, które są szkodliwe nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet”.

8 marca często mówi się, że kobiety są jak kwiaty – piękne i delikatne. Mamy nadzieję, że w tym roku mężczyźni również będą mogli rozkwitnąć – otwierają się i ujawniają swoje słabości, pokazując, że nie boją się kruchości i zmysłowości. Mężczyźni cierpią nieproporcjonalnie bardziej od kobiet z powodu problemów psychologicznych, ponieważ społeczeństwo uczy ich, że są pozbawieni emocji, rozwiązują wszystko samodzielnie, nie proszą o pomoc i po prostu milczą.

„Zrealizowaliśmy ten projekt, ponieważ chcieliśmy głębiej porozmawiać o czymś ważnym dla dobrobytu mężczyzn i społeczeństwa jako całości. W końcu ważne jest, aby mieć dobrych i zdrowych mężczyzn w naszym życiu”.

W naszym społeczeństwie mówi się mężczyznom, że muszą być żywicielami rodziny i wykazywać silne, stoickie cechy. Chociaż same w sobie nie są to złe cechy, presja, by zawsze być doskonałym i nigdy się nie poddawać, szkodzi męskiej psychice. Zawody „męskie” są bardziej niebezpieczne i ryzykują nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Mężczyźni częściej padają ofiarą przestępstw z użyciem przemocy. Dlatego tak ważne jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do otwartego dialogu i umożliwienie mężczyznom pokazania swojej słabości – że szukają i nie zawsze wiedzą wszystko.

Jedenaście zdjęć przedstawia codziennych bohaterów, a także celebrytów, takich jak czterokrotny „Najsilniejszy człowiek świata” Žydrūnas Savickas i Paraolimpijski wioślarz Augustas Navickas.

Augustas, paraolimpijczyk, 29 lat.

Mindaugas, biznesmen, 41 lat

Zigmas, pisarz, 28 lat

Žydrūnas, najsilniejszy człowiek na świecie, 44 lat

Gerardas, kelner, 22 lat

Matthew, tancerz, 23 lata

Reklama

Kasparas, dyrektor ds. rozwoju biznesu, 36 lat

Margiris, dziennikarz, 27 lat

Audrius, strażnik graniczny, 47 lat

Martynas, tatuażysta, 29 lat

Reinaldas, stylista żywności, 31 lat

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu