11 miejsc, które powinien zobaczyć każdy fan „Gry o Tron”.

1. Dubrownik, Chorwacja.

Dubrownik to miasto otoczone murami tuż nad Morzem Adriatyckim, w południowej części Chorwacji. Jest to jedno z najlepszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego. Zachwyca unikalną architekturą i nadmorskim urokiem. Aura miasta sprawia, że jest to idealne miejsce do kręcenia „Gry o Tron”.

2. Park Narodowy Vatnajökull, Islandia.

Vatnajökull to największy lodowiec w Europie. Region ten jest znany ze spektakularnych krajobrazów i przyrody. Lodowiec był idealnym miejscem do filmowania scen na północ od muru.

3. Park leśny Tollymore, Irlandia Północna.

Park leśny Tollymore znajduje się w pobliżu miasta Newcastle w Irlandii Północnej. Park posiada piękne górskie szlaki i nadmorskie pejzaże. Gdy się tam udamy możemy udawać Arye, która udaje się do swojego domu do Winterfell.

Reklama

4. Zamek Doune, Szkocja.

Zamek Doune został wybudowany pod koniec 1300 roku przez księcia Albany. Do dziś stoi dobrze zachowany. Zamek stał się idealnym miejscem do przedstawienia Winterfell.

5. The Dark Hedges, Irlandia Północna.

The Dark Hedges jest to znany tunel drzewny w Irlandii Północnej. Odcinek buków ma już ponad 200 lat. Krąży o nim kilka przerażających legend. Świetny wybór do zdjęć do serialu.

6. Góry Mourne, Irlandia Północna.

Góry Mourne są położone w hrabstwie Down w Irlandii Północnej, są to piękne granitowe góry, które stały się filmową drogą do Vaes Dothraka.

7. Mdina, Malta.

Mdina to starożytne miasto pełne kultury i historii. Niegdyś był to dom św.Pawła apostoła. Zamieszkiwały tam najbardziej szlachetne rodziny na Malcie.

8. Split, Chorwacja.

Split znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Miasto skupia się na strukturze starożytnego rzymskiego pałacu i ma ponad 1700 lat. Zakochała się w nim także Matka Smoków.

9. As-Sawira, Maroko.

Ar-Sawira leży na atlantyckim wybrzeżu Maroka. To miasto o relaksującej atmosferze z przepięknymi plażami. Jest idealnym miejscem na filmowy Astapor.

10. Wyspa Gozo, Malta.

Wyspa Gozo słynie z mistycznego uroku. Jest również uważa za pierwowzór wyspy Calypso z „Odysei” Homera. To idealne miejsce do nurkowania i zwiedzania.

11. Jaskinia Grjótagjá, Islandia.

Grjótagjá to mała jaskinia położona w okolicy jeziora Myvatn. Przez lata była atrakcją turystyczną dzięki swoim wodom termalnym. Jest to jedno z piękniejszych miejsc na Ziemi.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu