13 komiksów o kostce lodu, które stworzył artysta w najniższym punkcie swojej twórczej kariery!

Autorem komiksu jest Peng Ven Wong. Jak wszyscy artyści, pragnął stworzyć coś, w czym świat się zakocha. Jak na ironię, inspiracja dla CubeMelt znalazła się w najniższym punkcie jego twórczej kariery.

„Byłem zagubiony w miejscu, do którego moja praca mnie zabrała i nie wiedziałem, na czym powinienem się skupić, aby ustanowić moją karierę w wieku 36 lat.” – opowiada Peng. „To było podczas jednej z regularnych chwil zwątpienia, które dostaję, jak uczucie życia topnieje jak te kostki lodu w kubku z napojem. Zapytałem, co zrobiłaby kostka lodu, biorąc pod uwagę krótką żywotność? W tym momencie narodził się CubeMelt.”

„Postanowiłem, że CubeMelt powinien być żywą kostką lodu z całym sercem, nastawionym na „wszystko, co można zrobić”, mimo że czuję się nieswojo. Chciałem przynieść trochę pozytywności światu, co daje mi radość podczas pracy nad komiksem. To także mój sposób na poczucie sensu życia i wydarzeń wokół mnie. Filozofią CubeMelt jest „życie jest krótkie”. To rodzi pytanie, jak spędzamy każdy dzień naszego życia. Jest podekscytowany, że każdego dnia wychodzi z lodowej tacy. Problem polega na tym, że zaczyna topnieć w chwili, gdy wyszedł z zamrażarki, więc długie zadania są dosłowną zmorą jego istnienia. Miejsce wody, które zredukował, wywołuje śmiech, litość, zdumienie i nieoczekiwane błogosławieństwa dla otaczających go osób.”

Artysta rysuje ilustracje dotyczące treści z popkultury, aktualnych wydarzeń, a przede wszystkim jego żony i córeczki. „Chciałbym nauczyć moją dziewczynkę wartość czasu poprzez CubeMelt i odkrywam tworzenie książek dla dzieci.” – dodaje Peng.

„Pod koniec dnia, oprócz śmiechu, chciałbym przedstawić trochę perspektywy życia poprzez (złe) przygody uroczej kostki lodu z palącą radością życia! Wszyscy topimy się, niektórzy szybciej niż inni, ale to nie czas trwania, ale wartość, jaką przynosimy, ma znaczenie.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu