13 najlepszych zdjęć zwycięskich w specjalnym konkursie IPA!

Organizacja International Photography Awards (IPA) z radością ogłasza zwycięzców specjalnego konkursu „OneShot: Searching for Peace”. Do tegorocznego konkursu napłynęły wybitne zgłoszenia z całego świata w 4 kategoriach: Spokój w konflikcie, Spokój na co dzień, Spokój natury i Spokój moimi oczami.

„W dzisiejszym świecie pokój może wydawać się nieuchwytny. Jednak tym fotografom udało się uchwycić jego istotę, ukazując jego piękno i obecność w spokojnych krajobrazach natury, cichych chwilach życia codziennego lub zaskakujących przejawach spokoju pośród konfliktów.” – powiedziała Hannah Lillethun, dyrektor programowa IPA. „Ich obrazy mówią wiele, dają poczucie nadziei i przypominają nam, że pokój można odkryć i pielęgnować zarówno w nas samych, jak i w naszym otoczeniu. Gratulujemy wszystkim zwycięskim fotografom i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili nam swoje wyjątkowe zdjęcia, a każdy z nich przyczynił się do powstania tego inspirującego przedstawienia pokoju”.

Wielkim Zwycięzcą i odbiorcą nagrody pieniężnej w wysokości 2500 dolarów tegorocznego konkursu został Patryk Jaracz, którego fotografia zatytułowana „Kids learning how to ride a bicycle in the fields of Ukraine” ujęła jurorów głębokim przesłaniem i doskonałością artystyczną. Ten fascynujący obraz oddaje przejmujący moment spokoju, dostarczając mocnej narracji o pokoju odnalezionym w nieoczekiwanym miejscu: strefie działań wojennych. „Wyraźny kontrast między wojną a uciekającymi dziećmi jest zarówno okrutny, jak i pełen nadziei.” – napisał członek jury Zhai Honggang, dyrektor SINA Images.

Instagram: @iphotoawards

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu