13 powszechnie znanych faktów o zwierzętach, które nie są do końca prawdą.

1. Myszy wcale nie lubią sera bardziej niż innych pokarmów. Ludzie w średniowieczu tak uważali, ale pewnie dlatego, że nie było wtedy zbyt wiele innych rzeczy do jedzenia

2. Kolor czerwony wcale nie rozwściecza byków. Matadorzy noszą czerwone ubrania i korzystają z czerwonej płachty by zachować tradycję. Byki atakowały by ich niezależnie od koloru ubioru, jako że są prowokowane przez dźganie ich metalowymi ostrzami.

3. Złote rybki wcale nie mają 3 sekundowej pamięci. Tak naprawdę są w stanie zapamiętać informacje przez wiele miesięcy.

4. Strusie wcale nie chowają głowy w piasek. To plotka zapoczątkowana przez jednego z autorów pierwszej encyklopedii.

5. Psy są w stanie postrzegać kolory. Nie są w tym tak dobrzy jak ludzie, ale widzą świat w odcieniach niebieskiego, żółtego i szarego.

6. Wielbłądy wcale nie przechowują w swoich garbach wody. Są one zbudowane z tłuszczu, który jest źródłem energii przy długich podróżach.

Reklama

7. Lemingi wcale nie popełniają zbiorowych samobójstw. Ta informacja została spopularyzowana przez film Disneya z 1950 roku zatytułowany „White Wilderness”.

8. Nie jest prawdą, że zgodnie z matematycznymi obliczeniami, pszczoły nie powinny być w stanie latać. Mechanizm lotu pszczół jest dość dobrze zbadany.

9. Kosarze nie są najbardziej jadowitymi pająkami na świecie i chociaż są w stanie ukąsić człowieka, nie spowoduje to niczego więcej niż niewielki dyskomfort.

10. Przecięcie dżdżownicy na pół nie spowoduje powstania dwóch nowych. Jedynie koniec z głową wytworzy nowe ciało.

11. Słonie nie trafiają w żadne specjalne miejsce po śmierci (takie jak cmentarz słoni)

12. Domowe muchy wcale nie żyją przez 24 godziny. Standardowo długość ich życia wynosi 25-30 dni.

13. Psy nie pocą się przez język. Pot wydzielają głównie na poduszkach znajdujących się na ich łapach. Wystawianie języka pomaga im się jednak ochłodzić.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu