15 światowych gwiazd, które mają polskie pochodzenie – cz. II

1. Eminem

Eminem ma szkockie, angielskie, niemieckie, szwajcarskie i polskie korzenie.

2. Matt Pokora

Jego dziadkowie ze strony ojca są Polakami.

3. Marilyn Manson

Ma polsko-niemieckie korzenie.

4. Ke$ha

Ke$ha wspomina: „Z tego co wiem, to nawet jestem w pewnej części Polką. Oryginalnie moje imię brzmiało Kasia (…) Kiedyś moja mama opowiadała mi historię skąd dokładnie pochodzi moja rodzina. Moja pra-prababcia mieszkała na ziemiach polskich, które wtedy były pod władaniem Rosji…”

5. Ben Kowalewicz

Ojciec słynnego wokalisty zespołu Billy Talent jest polakiem. Jednak nie wiadomo nic czy Ben umie mówić po polsku. Przykre jest jednak, że nie potrafi poprawie wypowiedzieć swojego nazwiska :(

6. Jesse Eisenberg

W trakcie jednej z wypowiedzi stwierdził nawet, że czuje się bardziej Polakiem, niż Amerykaninem. Oboje jego rodziców wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych kilkadziesiąt lat temu. Zarówno jego ojciec, jak i matka byli Polakami i mieszkali w Szczecinie, do którego Eisenberg przy każdej możliwej okazji przyjeżdża. Aktor mówi płynnie po polsku.

Reklama

7. Axl Rose

Jego babcia była polką.

8. Frank Iero

Podobnie jak w przypadku Axl’a, babcia Franka była Polką.

9. Jerry Springer

Jego korzenie sięgają dzisiejszych ziem polskich – przedwojennego Gorzowa Wielkopolskiego (Landsberg an der Warthe) i Szczecinka (Neustettin), który zamieszkany był przez sporą grupę Żydów. Po spaleniu przez nazistów synagogi w listopadzie 1938 roku w trakcie pogromów „nocy kryształowej” młode małżeństwo Richarda Springera i Margot Kallmann postanowiło uciec z niemieckiego Szczecinka.

10. Hernan Crespo

Wbrew temu, co mogliby bowiem sądzić co niektórzy, Crespo pseudonim ”El Polaco” ma nie dlatego, że bardzo lubi bigos, otwiera piwo zębami czy zakochał się w pięknych widokach Lubelszczyzny. Przyczyna jest trochę bardziej prozaiczna – babcia napastnika pochodzi z Polski.

11. JoJo

JoJo czyli Joanna Noelle Levesque – niespełna 17-letnia wokalistka ma mieszane pochodzenie francusko-polsko-irlandzko-indiańsko-japońskie. Jej babcia ze strony matki miała nazwisko Rutkowska.

12. Lukas Podolski

Lukas Podolski, znany niemiecki piłkarz to tak naprawdę Polak – Łukasz Podolski urodzony w Gliwicach w 1985 roku.

13. Justin Bieber

Okazuje się, że pradziadkowie Justina mieszkali w kraju nad Wisłą, wyemigrowali z Polski tuż przed rozpoczęciem II Wojny Światowej. Obecnie cała bliższa rodzina chłopaka mieszka w USA, jednak w Polsce ma dalszych krewnych, z którymi ciągle utrzymuje kontakt. Okazuje się, że bliscy Justina kultywują niektóre polskie zwyczaje i bardzo chcieliby odwiedzić kraj swoich przodków, o którym tyle opowiadali im Stanisława i Władysław Biebrzyccy…

14. Lana i Andy Wachowscy

Urodzili się w Chicago w polsko-amerykańskiej rodzinie

15. Janick Gers

Jego ojciec był oficerem polskiej marynarki, która ewakuowała się do Wielkiej Brytanii po kampanii wrześniowej.

A tutaj znajdziecie część pierwszą, jeżeli jeszcze nie widzieliście.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu