15 niezwykłych miejsc, które musisz zobaczyć, zanim dowiedzą się o nich inni turyści.

Jesteś zmęczony spędzaniem wakacji w otoczeniu tłumów turystów z całego świata? Wybór najpopularniejszych lokalizacji zawsze wiąże się z ryzykiem utraty przyjemności z wyjazdu z powodu wszechobecnych ludzi. Na szczęście na naszej planecie istnieją jeszcze piękne miejsca, o których nie dowiedzą się nigdy ludzie niezainteresowani alternatywną turystyką.

1. José Ignacio, Urugwaj

Miasteczko zamieszkuje zaledwie 300 mieszkańców, ale w trakcie południowoamerykańskiego lata wypełnia się latynoskimi gwiazdami – chętnie odwiedza je m.in. Shakira. Z tego powodu każdy spragniony odrobiny luksusu turysta znajdzie w nim eleganckie hotele i modne restauracje.

2. Koh Rong, Kambodża

Wyspa określana mianem „Tajlandii sprzed 20 lat” oferuje odwiedzającym wypoczynek w jego najczystszej postaci. Ucieczka od cywilizacji to gwarancja braku krajobrazu wieżowców i samochodów – jedynie spokój, cisza, wioski rybackie i dziewicza natura.

3. Bangladesz

Zachwycająco piękny, bogaty w różnorodność Bangladesz z nieznanych względów nie cieszy się szczególną popularnością wśród turystów. Wciąż kryje w sobie wiele tajemnic, o które nie podejrzewają go miłośnicy popularnej rozrywki.

4. Sofia, Bułgaria

Sofia jest jedną z najbardziej przyjaznych finansowo europejskich miast do odwiedzenia. Stolica Bułgarii zachwyca bogactwem architektonicznych perełek, lecz nadal nie została doceniona przez większość podróżujących po Europie turystów.

5. Ambergris Caye, Belize

Wyspa zamieszkiwana dawniej przez Majów przyciąga dziś miłośników nurkowania z całego świata. Rafa Koralowa Belize, druga najdłuższa na świecie, to jeden z największych skarbów nieznanej większości podróżników wyspy.

6. Mjanma

Mjanma, znana także jako Birma, to najmniejsze państwo południowo-wschodniej Azji. Jego popularność rośnie w zawrotnym tempie, dlatego warto zdecydować się na wizytę w tym niezwykle pięknym kraju w jak najbliższej przyszłości.

Reklama

7. Roatán, Honduras

Wycieczki zaczęły docierać do wyspy dopiero w 2005 roku – prawdopodobnie ma to związek z wątpliwym poczuciem bezpieczeństwa na terenie państwa. Do wzrostu popularności tego miejsca znacznie przyczynili się nurkowie zafascynowani pięknem tamtejszych raf koralowych.

8. Apulia, Włochy

Wakacje w tym regionie na pewno na zawsze zapiszą się w pamięci osób, które zdecydują się go odwiedzić. Lazurowa woda, czerwona gleba, złociste zachody słońca, bogata architektura, a przede wszystkim gościnna społeczność to tylko niektóre z zalet Apulii.

9. Zambia i Zimbabwe

Park Narodowy Hwange to niezwykle rozległa skarbnica darów natury – jezior, rzadkich gatunków roślin i dzikich zwierząt. Powierzchnię 14,600 kilometrów kwadratowych zamieszkuje ponad 30 tysięcy słoni!

10. Pusan, Korea Południowa

Podczas gdy tłumy turystów zalewają Seul, stolicę Korei Południowej, powinieneś wybrać się do Pusanu – drugiego największego miasta kraju. Z powodu licznych plaż zwany jest „letnią stolicą Korei”, ponadto znany jest ze słynnego muzeum sztuki, otwartego rezerwatu ptaków i marketu rybnego.

11. Manila, Filipiny

Drugie największe miasto Filipin słynie przede wszystkim z doskonałego jedzenia w niskich cenach. Za 3-daniowy obiad w Manili zapłacimy jedynie 18 dolarów. Miasto bogate jest także w efektowną architekturę i liczne muzea.

12. Phú Quốc, Wietnam

Wietnamska wyspa to prawdziwy obraz raju – śnieżnobiałe plaże, krystalicznie czysta woda i szmaragdowe dżungle. Wakacje na Phú Quốc oferują unikatowe poczucie całkowitego zjednoczenia z naturą.

13. York, Wielka Brytania

York to jedno z najpiękniejszych historycznych miast Anglii. Posiada wszystko, czego oczekuje się od wakacji w Wielkiej Brytanii – puby, herbaciarnie, kawiarnie, kościoły i stare budownictwo. Jedną z największych atrakcji Yorku jest 500-letnia katedra.

14. Kep, Kambodża

Od 1908 roku Kep był ulubionym celem podróży francuskich elit zamieszkujących Kambodżę. Miejsce znane jest dziś z doskonałych restauracji i drogich willi.

15. Salinas Grenades, Argentyna

Słone błota w północno-zachodniej Argentynie rozciągają się na obszarze 250 km długości i 100 km szerokości. Podczas deszczu obszar przemienia się w niewyobrażalnych rozmiarów lustro.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu