17 epickich wpadek reklamowych!

Jak wszyscy możemy sobie wyobrazić, wymyślenie genialnej reklamy, która przemówi do ludzi, jest nie lada wyzwaniem. Stworzenie reklam, które zapadają w pamięć, logo, które zawsze rozpoznajemy, ścieżki dźwiękowej, która będzie odtwarzać się w naszych głowach, czy billboardów, które dopełnią otoczenie, wymaga ogromnej kreatywności i innych czynników. Mogą one stać się arcydziełami, a nawet częścią kultury popularnej, zdolnej do przekształcenia małej firmy w odnoszącą sukcesy bestię.

Z drugiej strony są reklamy, które pozostawiają nas obojętnymi. Widzieliśmy je, uznajemy ich istnienie… i szybko o nich zapominamy. Istnieje jednak inna grupa w świecie marketingu — reklamy, które zawiodły. Jesteśmy świadkami wielu niepowodzeń w tej dziedzinie, począwszy od niefortunnych doborów słów w sloganach, złych decyzji projektowych, po przypadkowe rozmieszczenie reklam, które przekazują zupełnie inną historię, niż zamierzali ich twórcy.

Dzisiaj wybraliśmy świeży asortyment tych klejnotów, które z kreacji marketingowych przekształciły się w zabawne memy, wprowadzając dawkę śmiechu w zwykłe życie tych, którzy na nie natkną się, a później podzielą się nimi z szerszą publicznością.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12,

13.

14.

15.

16.

17.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu