25 kobiet podzieliło się swoimi zdjęciami z okazji „JanuHairy”!

Jeśli nie wiesz, jak golenie włosów pod pachami i nogami stało się normą, możesz winić nieustające kampanie reklamowe. Na początku XX wieku kobiety i oczywiście całe społeczeństwo nie przejmowali się włosami rosnącymi na ich ciałach. Jednak po tym, jak pojawiły się modne sukienki bez rękawów, reklamodawcy zaczęli celować w włosy kobiet pod pachami, zachęcając kobiety do ich usuwania. Następnie zrobiono to samo z włosami na nogach. W latach 50. XX wieku, po czymś, co wydawało się jedynie modą stworzoną przez irytujących reklamodawców, golenie stało się społeczną normą trwającą przez dziesięciolecia.

Jednak w dzisiejszych czasach ludzie zaczęli kwestionować długotrwały standard piękna i jego wpływ na wizerunek ciała kobiet. Podczas gdy niektórzy z nas uczestniczą tylko w dyskusjach, inne kobiety odważą się rzucić golenie i zwrócić się do mediów społecznościowych, aby pokazać, że włosy są tylko normalną i naturalną częścią ich ciała.

W 2018 r. kobieta o imieniu Laura Jackson, która miała dość społeczeństwa i mówienia jej, jak powinno wyglądać jej ciało, stworzyła kampanię „Januhairy”, która zachęca kobiety do rezygnowania z używania żyletek przez miesiąc i dzielenia się zdjęciami z postępu w mediach społecznościowych. Pomysł został przyjęty i z każdym rokiem przybywa kobiet, które biorą w nim udział.

Instagram: @januhairy

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu