26 magicznych miejsc, które wyglądają jak z bajki.

1. Zamek Neuschwanstein, Niemcy.

W 1868 roku Ludwik II Bawarski wybudował ten ekstrawagancki zamek aby móc się w nim schronić i odizolować od życia publicznego. Siedem tygodni po jego śmierci w 1866 roku obiekt został otwarty dla publiczności i od tamtej pory jest jednym z najczęściej odwiedzanych zamków w Europie. Dzięki swojemu magicznemu urokowi, Neuschwanstein stał się inspiracją dla zamku Śpiącej Królewny w Disneylandzie.

2. Świetlikowa Grota, Nowa Zelandia.

To specyficzne miejsce, gdzie świetliki tworzą gwieździste dekoracje na sufitach i ścianach znajduje się w Jaskiniach Waitomo. Ten gatunek świetlików wielkości komarów można spotkać tylko w Nowej Zelandii

3. Colmar, Francja.

Colmar, jedno z najbardziej zaczarowanych miast we Francji do złudzenia przypomina miasteczko z „Pięknej i Bestii”. Oprócz tego, że jest oryginalnym i uroczym miejscem wartym zobaczenia to mieści się w nim Animowane Muzeum Zabawek i Modeli Pociągów.

Reklama

4. Jaskinie Batu, Malezja.

Jaskinie Batu to seria komór znajdujących się pod wapiennymi wzgórzami, których wiek sięga aż 400 milionów lat. U ich podnóża znajduje się olbrzymi, 42-metrowy posąg Lorda Murugana, hinduskiego boga wojny, zwycięstwa, mądrości i miłości. Odwiedzający wchodzą do jaskiń po schodach liczących 272 stopni i wkraczają w obszar hinduskich świątyń gdzie wierni oddają hołd.

5. Cerkiew Wasyla Błogosławionego, Rosja.

Początkowo była cerkwią, obecnie znajduje się w niej muzeum. Spektakularna kolorystyka i oryginalna architektura sprawiają, że jest miejscem wartym zobaczenia.

6. Tunel Wisteria, Japonia.

Tą zapierającą dech w piesiach scenerię można zobaczyć w ogrodzie Kawachi Fuji w Kitakyushu. Najlepszy okres aby przejść się tunelem jest pomiędzy końcem kwietnia a środkiem maja. Jeśli spacer tym tunelem nie sprawi, że poczujesz się jak w bajce Disney’a – to nic nie sprawi.

7. Paro Taktsang, Butan.

Znany jako „Tygrysie gniazdo” klasztor Taktsang Palphug wznosi się na zboczu Upper Paro Valley. Jego wyjątkowe położenie jest zarazem przerażające i pociągające.

8. Jaskinia Kryształów, Meksyk.

Położona 300 metrów pod pustynią Chihuahua jaskinia jest miejscem gdzie występują największe kryształy do tej pory odkryte na Ziemi. Największe osiągają 12 metrów długości i ważą 55 ton. Jaskinia jest w zasadzie niezbadana ponieważ warunki atmosferyczne nie pozwalają przebywać w niej dłużej niż 10 minut (bez odpowiedniego sprzętu i ochrony).

9. Angkor Wat, Kambodża.

Angkor Wat, albo Miasto Świątyń to ważne miejscu kultu religijnego w Azji Południowo-Wschodniej i często jest postrzegane jako symbol Kambodży. Jego architektura i pnącza okalające całość nadają mu starożytny charakter.

10. Wodospad Salto Angel.

Strumień najwyższego wodospadu na świecie spada z góry Auyantepui. Oprócz jego niezaprzeczalnego piękna, można zauważyć, że przypomina Rajski Wodospad z „Odlotu” Disneya.

11. Petra, Jordania.

11

Ponad 2 tysiące lat temu Nabatejczycy wybudowali w górach miasto Petra, a teraz jest to jedno z największych atrakcji turystycznych Jordanii. Jest też nazywane Miastem Róż ze względu na kolor kamienia z jakiego zostało wybudowane. Ten przykład starożytnej cywilizacji pokazuje jak zadziwiający może być świat.

12. Zhangye Danxia, Chiny.

enhanced-buzz-wide-6092-1398708263-12[1]

12

 

Wyglądający jak niezwykle barwny materiał  łańcuch górski w Chinach powstały z czerwonego piaskowca i osadów mineralnych, leżących przez ponad 24 miliony lat.

13. Wzgórze Świętego Michała, Francja.

13

 

Wyspa w Normandii znana jest jako Cud Zachodu i przyciąga rocznie 3 miliony turystów. Królestwo Corona z „Zaplątanych” Disneya było wzorowane na tym z wyspy i wyglądało prawie tak samo magicznie jak prawdziwe.

 

14. Pamukkale, Turcja.

Pamukkale (Bawełniany zamek) to miejscowość położona w południowo-zachodniej Turcji. Słynie z gorących źródeł i wapiennych tarasów powstałych w wyniku spływającej wody.

15. Wiadukt Glenfinnan , Szkocja.

Ten 21-łukowy wiadukt kolejowy został wybudowany w 1898 roku. Fani Harry’ego Pottera mogą go kojarzyć ponieważ pojawił się w trzech częściach kiedy Hogwart Express dowoził czarowników do Hogwartu.

16. Zatoka Hạ Long, Wietnam.

Ha Long jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest popularnym kierunkiem turystycznym. Ten cud natury oferuje turkusową wodę i wyspy o wszelakich kształtach i rozmiarach.

17. Sanktuarium Las Lajas, Kolumbia.

Ta niesamowita bazylia została wybudowana na kanionie w południowej Kolumbii w latach 1916-1949. Otoczona basenem zielenii wydaje się być uderzająca i mistyczna.

18. Morze Gwiazd na wyspie Vaadhoo, Malediwy.

Może się wydawać, że to zwykłe odbicie gwiazd od powierzchni wody, jednak w rzeczywistości ta bioluminescencja jest spowodowana przez specyficzny fitoplankton. Widok z brzeg faktycznie zapiera dech w piersiach i jest wszystkim tym czego potrzeba aby poczuć się jak w bajce.

19. Sintra, Portugalia.

To urocze miasteczko jest rozpoznawalne dzięki swojej wyjątkowej dziewiętnastowiecznej romantycznej architekturze oraz królewskim posiadłościom i zamkom. The Pena National Palace (widoczny na zdjęciu z prawej strony) mieści się na wzgórzu i w bezchmurny dzień jest widoczny z Lizbony.

20. Aleja Baobabów, Madagaskar.

Ta aleja rozciągająca się wzdłuż polnej drogi w regionie Menabe stała się jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w okolicy.

21. Zamek Peleș, Rumunia.

Ten neorenesansowy zamek leżący w Karpatach został wybudowany w latach 1873-1914 z inicjatywy króla Karola I, jako jego letni dom. Z zewnątrz nie wygląda tak bardzo królewsko, jednak kiedy wejdzie się do środka mamy do czynienia z prawdziwymi wnętrzami w stylu Disneya.

22. Park Narodowy Lasu Zhangjiajie, Chiny.

W czasach starożytnych ten las był uznawany za miejsce odległe i niedostępne, jednak później stał się głównym celem dla podróżujących do Hunan. Te wyjątkowe góry często są porównywane do gór Pandory z filmu „Avatar”.

23. Taj Mahal, Indie.

To marmurowe mauzoleum w Agrze w Indiach uważane za klejnot muzułmańskiej sztuki było także inspiracją dla Pałacu Sułtana w „Alladynie” Disneya. Zostało zbudowane w latach 1632-1653 przez cesarza Shah Jahan dla uczczenia pamięci o jego zmarłej żonie i od tego czasu jest podziwiane jako prawdziwe arcydzieło światowego dziedzictwa.

24. Mroczny szpaler, Irlandia.

Ta fantastyczna aleja drzew bukowych została zasadzona w XVIII przez rodzinę Stuart aby zaimponować gościom udającym się w odwiedziny do ich domu. Podobno droga jest nawiedzona przez Szarą Damę, która pojawia się o zmroku.

25. Pałac w Wersalu, Francja.

Ten królewski zamek ma aż 2300 pokoi, 67 klatek schodowych 5210 mebli. Pałac słynie z sali luster oraz niesamowitych ogrodów.

26. Pola tulipanowe, Stany Zjednoczone.

Znajdujące się w stanie Waszyngton pola są odwiedzane przez setki tysięcy turystów, którzy przybywają w kwietniu aby zobaczyć te wspaniałe kwitnące kwiaty.

 

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu