30 zdjęć puszystej i majestatycznej strony kotów!

Jeśli kiedykolwiek spotkasz kota, który jest wyjątkowo puszysty i jest zbliżony rozmiarami do psa małych ras, najprawdopodobniej będzie to spotkanie z norweskim kotem leśnym. Te długowłose piękności, zwane także „skogkatt” po norwesku, mają sporą historię. Niektórzy historycy uważają, że przywieźli je do Norwegii wędrowni kupcy, inni twierdzą, że to sami Wikingowie przywieźli ich z podróży do domu. Ale niezależnie od ich pochodzenia, norweskie koty leśne doskonale przystosowały się do nowego środowiska i rozwijały się przez wieki.

Co ciekawe, rasa ta nie została stworzona sztucznie poprzez ludzi. Po tym, jak ich przodkowie zostali po raz pierwszy wprowadzeni w dość surowy klimat Norwegii, koty leśne zaczęły ewoluować, stając się absolutnie wspaniałymi zwierzętami, jakie znamy. Dziś są mistrzami wspinania się, a nawet lubią łowić ryby w stawach lub innych zbiornikach wodnych, w przeciwieństwie do większości ras kotów, które nie cierpią moczenia się.

Mitologia nordycka zawiera liczne wzmianki o kocich wróżkach – gigantycznych kotach, które potrafiły wspinać się po górach i ciągnęły rydwan bogini Freyi. Jest też bardzo prawdopodobne, że przodkowie kotów leśnych służyli jako koty okrętowe, zajmujące się plagami robactwa. Można powiedzieć, że życie na morzu uczyniło z nich prawdziwe koty Wikingów.

Współczesny kot norweski najczęściej woli siedzieć w domu i drzemać na grubym dywanie lub sofie, chociaż w jego oczach widać ducha przygody. I chociaż rozmiar kota norweskiego leśnego może sugerować coś innego, w rzeczywistości są to bardzo przyjazne i czułe zwierzęta, które dobrze dogadują się zarówno z członkami rodziny, jak i innymi zwierzętami. W tym artykule zebraliśmy zdjęcia kotów norweskich leśnych, abyś mógł podziwiać ich niezrównane piękno.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu