Artystka maluje wnętrze domu w niezwykły sposób, aby stworzyć iluzję 2D!

Od czasu do czasu wszyscy nieco zmieniamy przestrzeń życiową, aby lepiej dostosować się do naszych potrzeb. Ale czy kiedykolwiek chciałeś przekształcić swój pokój w instalację?

Anastasia Parmson, wielokrotnie nagradzana artystka z Estonii, która obecnie mieszka i pracuje w Sydney w Australii, w niezwykły sposób postrzega zarówno przestrzeń życiową, jak i przedmioty. Zamienia każdy obiekt w samo dzieło sztuki, a następnie układa je w taki sposób, aby reprezentowały normalny pokój. Ostatecznie jednak te pokoje nie wyglądają zwyczajnie.

Anastasia powiedziała, że nie było czasu w jej życiu, kiedy nie zajmowałaby się sztuką: „Zajmuję się tworzeniem i studiowaniem sztuki w jakiejś formie przez całe moje życie. Zaczęłam pracować ze sztuką instalacji podczas moich studiów sztuk wizualnych we Francji. Pomysł stworzenia całego pokoju w rysunku przyszedł mi do głowy pod koniec studiów magisterskich, kiedy wykonałam swoje pierwsze narysowane obiekty 3D: telewizor i skrzynkę na listy z płyty piankowej. Po ukończeniu studiów dużo podróżowałam po całym świecie, więc jedyną sztuką, jaką przez jakiś czas mogłam tworzyć, był rysunek cyfrowy. W 2017 roku zaczęłam pracować nad tworzeniem czarno-białych mebli i drobnych przedmiotów. Instalacje, które dzisiaj widzisz, wyrosły z tego, powoli, ale z czasem.”

Instagram: @anastasiaparmson.art

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu