40 najlepszych zdjęć, które kiedykolwiek powstały

1. Siostry pozują do tego samego zdjęcia 3 razy, ostatni raz niestety już w rozłące.

2. Rosyjski weteran wojenny klęczy przed czołgiem, którym jeździł w trakcie wojny, a który teraz stał się pomnikiem.

3. Rumuńskie dziecko podało balon w kształcie serca policjantom zabezpieczającym ulice Bukaresztu w trakcie zamieszek i protestu przeciwko wprowadzaniu oszczędności przez rząd.

4. Emerytowany kapitan policji filadelfijskiej został aresztowany za uczestniczenie w prostestach na Wall Street w 2011 roku.

5. Mnich modli się za starszego mężczyznę, który niespodziewanie umarł czekając na pociąg do Shanxi Taiyuan w Chinach.

6. Pies Leao drugi dzień z rzędu lezy w miejscu, gdzie zginął jego właściciel w trakcie trzęsienia ziemi niedaleko Rio de Janeiro w styczniu 2011 roku.

Reklama

7. Igrzyska Olimpijskie 1968 – gest zwycięstwa czarnoskórych. Afroamerykańscy atleci Tommie Smith i John Carlos podnieśli pięści w geście solidarności w 1968 roku na Igrzyskach Olimpijskich.

8. Żydowscy więźniowie uchwyceni w momencie ich uwolnienia z pociągu jadącego do obozu zagłady w Elbie. 1945 rok.

9. John. F. Kennedy Junior salutuje trumnie swojego ojca oddając mu honory.

10. Chrześcijanie ochraniają muzułmanów podczas trwania ich modlitwy w samym środku powstania w Kairze w 2011 roku.

11. Północno-Koreański mężczyzna macha swoją ręką do płaczącego mieszkańca Południowej Korei po inter-koreańskim spotkaniu rodzinnym na górze Kumgang, które odbyło się w jednym z ośrodków tam położonych. 31 października 2010 roku, 436 Koreańczyków mogło przebywać trzy dni w Korei Północnej w celu wspólnego spędzenia czasu z ich 97 północno-koreańskimi krewnymi, z którymi to zostali rozdzieleni w czasie wojny, w latach 1950-53.

12. Moment kiedy oddano psa swojemu właścicielowi po Tsunami w Japonii.

13. „Poczekaj na mnie tato” Calude’a P. Dettloffa, 1 paździenika 1940 rok. Szereg żołnierzy maszerujących w Kolumbii Brytyjskiej w drodze do czekającego na nich pociągu. Pięcioletni Whitey Bernard uciekł matce by złapać za ręke swojego ojca.

14. Kapelan Marynarki Wojennej Luis Padillo daje ostatnie namaszczenie rannemu żołnierzowi, postrzelonemu przez snajpera w oginiu walki podczas buntu w Wenezueli.

15. Australijczyk Scott Jones całuje swoją kanadyjską dziewczynę Alex Thomas po tym jak została ona powalona na ziemię przez jednego z policjantów walczącego w trakcie zamieszek w Vancouver. Kanadyjczycy buntowali się po tym jak Vancouver Canucks przegrali Puchar Stanleya z Boston Bruins.

16. Matka pociesza syna. Concord, w stanie Alabama. Zdjęcie zostało zrobione w pobliżu jego domu, który został całkowicie zniszczony przez tornado w kwietniu 2011 roku.

17. Houston James Dallas przeżył atak na Pearl Harbor. Popłakał się ze wzruszenia podczas obchodów Dnia Weteranów Dallas w Dallas City Hall w 2005 roku, kiedy uścisnął go jeden z Marines, sierż. Mark Graunke Jr. Sierżant ten był walczącym na froncie żołnierzem i stracił rękę, nogę oraz oko podczas rozbrajania bomby w Iraku w lipcu 2004 roku.

18. Phyllis Siegel (76 lat) po lewej i Connie Kopelov (84 lata) po prawej tulą się po tym, gdy jako pierwsza para tej samej płci wzięły ślub w Urzędzie Miasta Manhattan w 2011 roku.

19. Czteromiesięczna dziewczynka w różowym kocyku została cudem odnaleziona po czterech dniach w gruzach domu i uratowana przez żołnierzy po ataku tsunami w Japonii.

20. Francuscy cywile płaczą i rozpaczają po tym, jak naziści zajmują Paryż podczas II Wojny Światowej.

21. Horace Greasley w konforntacji z Heinrichem Himmlerem podczas inspekcji obozu. Horace Greasley uciekał z obozu i wracał do niego ponad 200 razy aby w ukryciu spotykać się z miejscową niemiecką dziewczyną w której się zakochał.

22. Strażak podaje wodę koali w trakcie przerażającego pożaru w Australii w 2009 roku.

23. Robert Peraza w dziesiątą rocznicę ataku na World Trade Center klęka przed wypisanym nazwiskiem swojego syna na pomniku ofiar tej tragedii.

24. Na zdjęciu przedstawiono Jacqueline Kennedy mającą na sobie swój różowy żakiet Chanel będący wziąż splamiony krwią męża oraz Lyndona Johnsona wygłaszającego przysięgę Air Force One. Według Lady Bird Johnson, która była również obecna: „Jej włosy zasłaniały jej twarz, ale były bardzo ułożone… Spojrzałam na nią. Suknia pani Kennedy została poplamiona krwią. Jedna noga została niemal w całości pokryta krwią, tak samo jak jej prawy rękaw żakietu. To była krew jej męża. To był również w jakimś stopniu jednen z najbardziej przejmujących widoków – że niepokalaa kobieta, doskonale ubrana, była cała we krwi”.

25. Tanisha Blevin, 5 lat, trzyma za rękę swoją sąsiadkę, która miała 105 lat, w trakcie ewakuacji z centrum konferencyjnego w Nowym Orleanie, ofiarę huraganu Katrina – Nitę Lagarde.

26. Dziewczyna przebywająca w izolacji ze względu na promieniowanie patrzy na swojego psa przez szybę w Nihonmatsu w Japonii.

27. Dziennikarki Euna Lee i Laura Ling, które zostały aresztowane w Korei Północnej i skazane na 12 lat ciężkiej pracy znów mogą być razem ze swoimi rodzinami w Kalifornii dzięki udanej interwencji dyplomatycznej przez USA

28. Terri Gurrola tuli swoją córkę po siedmiomiesięcznej służbie w Iraku.

29. „Dziewczyna z kwiatem” fot. Marc Riboud, 21 października 1967 roku. Ukazana zostaje młoda pacyfistka Jane Rose Kasmir, wkładająca kwiaty do luf broni należących do strażników w Pentagonie, podczas trwania protestów przeciwko wojnie w Wietnamie. Zdjęcie ostatecznie staje się symbolem kwiatu ruchu sieciowego.

30. Zdjęcie – ikona tzw. „Tank Mana”, nieznanego buntownika, który stanął przed kolumną czołgów chińskich na Tiananmen Square w akcie buntu i prostestu, 1989 rok.

31. Inne, niedawno odkryte zdjęcie w związku ze sprawą „Tank Mana”, które pozwala inaczej spojrzeć na akt protestu. Tank Mana widać wśród drzew po lewej stronie, a czołgi można zobaczyć na prawej stronie.

32. Harold Whittles słyszy po raz pierwszy w życiu po tym, jak lekarz założył mu aparat słuchowy na lewe ucho.

33. Helen Fisher całuje karawan wiozący ciało jej 20-letniego kuzyna, który tak samo jak i karawany sześciu innych poległych żołnierzy przejeżdżał przez miasto Wootton Bassett w Anglii.

34. Amerykańskie oddziały armii podążają na brzeg podczas desantu w Normandii 6 czerwca 1944 roku.

35. Niemiecki więzień pojmany w trakcie II Wojny Światowej został wydany przez Związek Radziecki i zobaczył się wreszcie z córką. Dziecko nie widziało swojego ojca od momentu kiedy skończyło pierwszy rok swojego życia.

36. Osimioletni Christian Golczynski odbiera flagę swojego ojca, żołnierza Marines, sierżanta Marca Golczynskiego podczas mszy żałobnej. Marc Golczynski został zastrzelony w trakcie trwania patrolu podczas jego drugiego wyjazdu do Iraku, na który zgłosił się jako ochotnik. Zginął kilka tygodni przed powrotem do domu.

37. Pele i Bobby Moore (kapitan brytyjczyków) wymieniają się koszulkami w 1970 roku na znak wzajemnego szacunku. Podczas tych Mistrzostw Świata dochodziło do bardzo wielu aktów rasizmu.

38. Żołnierz Armii Wyzwolenia Narodu Sudańskiego stoi na baczność w przededniu uznania niepodległości Południowego Sudanu.

39. Greg Cook przytula swoją szuczkę Coco po znalezieniu jej wewnątrz zniszczonego domu w Alabamie po jednym z tornad w marcu 2012 roku.

40. „Wschód Ziemi” – zdjęcie wykonane przez astronaute Williama Andersa podczas misji Apollo 8 w 1968 r.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu