6 mrożących krew w żyłach animacji, przeznaczonych do oglądania w ciemności.

1. Bo Mathorne, „The Backwater Gospel”

Wysoko oceniana i znana wśród wielbicieli ambitnych animacji produkcja „The Backwater Gospel” opowiada historię pewnego miasteczka. Od niepamiętnych czasów wizyta właściciela zakładu pogrzebowego oznaczała dla Backwater nadejście śmierci. Pewnego dnia mroczna przepowiednia nie sprawdza się, a zbudowane wokół niej napięcie powoduje wśród bogobojnych mieszkańców pragnienie śmierci.

2. Chavdar Yordanov, „Schrodinger’s Cat”

Schrodinger postanawia przeprowadzić swój słynny eksperyment na niespodziewającym się niczego kocie. Rezultat wielokrotnie przerasta jego najśmielsze oczekiwania.

3. Joaquin Baldwin, „Sebastian’s Voodoo”

Odważna laleczka voodoo przeciwstawia się terrorowi swojego sadystycznego stwórcy. Decyduje się na najwyższe poświęcenie, będące jedynym sposobem, który może ocalić jej przyjaciół.

4. David Firth, „Flying Lotus – Ready Err Not” (18+)

Filmik jest teledyskiem do utworu „Ready Err Not” zespołu Flying Lotus autorstwa twórcy znanej serii niepokojących animacji pt. „Salad Fingers”. Stworzone przez niego obrazy doskonale wpisują się w konwencję pozostałych, równie makabrycznych dzieł Davida Firtha.

5. Jake Delamare, „TSUME”

Dziewczyna, która przypadkiem stała się sprawczynią wypadku, jest dręczona przez mściwego ducha swojej ofiary. Nawet najbezpieczniejsze miejsce nie jest w stanie uchronić jej przed karą.

6. Storkeater, „Who ‚s Hungry?”

Dwójka dzieci zostaje porwana przez właściciela ciężarówki z lodami. Dziewczynka i chłopiec dowiadują się, że sami mają stać się składnikami kolejnych smakołyków.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu