Profilowanie – oceną psychologicznego portretu pasażera na lotnisku zajmuje się nie tylko służba celna. Po punkcie kontroli bezpieczeństwa wsiadasz do samolotu, w którym zaczynają się najciekawsze rzeczy. Atrakcyjnie uśmiechający się stewardzi i stewardessy, którzy są tak naprawdę chodzącymi i rozmawiającymi „skanerami”, którzy potrafią jednym spojrzeniem odróżnić niebezpiecznego człowieka, potencjalnego terrorystę, od zwykłej osoby.
1. Stewardessi z pewnością zwrócą uwagę, jeżeli nie odpowiesz im „cześć”.
2. Unikasz kontaktu wzrokowego? Jest to alarmujący sygnał dla pracowników samolotu!
3. Masz bladą twarz i czerwony nos. Jeżeli jesteś chory stewardessi pomogą tobie znaleźć siedzenie z dala od pasażerów, którzy będą obawiali się zarazić.
4. Jeśli zabierasz na pokład broszurki lub ulotki. Pasażerowie próbujący sprzedawać produkty, lub dzielący się swoimi mądrościami ze wszystkimi wokoło są koszmarem dla reszty podróżujących.
5. Jesteś dobrze zbudowany? Możesz w nagłych przypadkach zostać poproszony o pomoc, np. przenieść starszej pani ciężkie bagaże na pokład.
6. Drapanie się po głowie, napinanie mięśni twarzy, kaszel, zbyt częsta zmiana pozycji i inne niewerbalne zachowania to oznaki osoby, która próbuje coś ukryć, a nawet coś knuje.
Reklama