9-letni francuski chłopiec mieszkał sam przez 2 lata, sam się karmił i miał dobre oceny!

Najnowsze wieści o odważnym 9-letnim chłopcu, który został pozostawiony sam w domu przez mamę, wstrząsnęły światem. Choć wiele osób wścieka się, że matka chłopca okazała się tak niedbała w stosunku do własnego dziecka, jest jeden szczegół, który dodaje optymistycznego akcentu tej wzruszającej historii. Dojrzałość 9-latka, który potrafił o siebie zadbać, a nawet osiągał sukcesy w szkole, jest dla nas wszystkich prawdziwym przedmiotem podziwu.

9-latek przeżył sam przez 2 lata.

Młody francuski chłopczyk przeżył sam od 9. do 11. roku życia, a żaden dorosły nie zauważył jego strasznej sytuacji. Według głównych serwisów informacyjnych „nikt niczego nie zauważył”, nawet pracownicy szkoły, gdzie odważny dzieciak był znany jako bardzo dobry uczeń.

Sąsiedzi porzuconego dziecka nie zauważyli, że przez dłuższy czas pozostawało ono samo w domu. Byli pewni, że mama chłopca jest przy nim, mimo że czasami przynosili mu jedzenie.

W wywiadzie sąsiadka powiedziała: „Dla mnie to było normalne, w domu czekała na niego mama. Nie miałam pojęcia, że jest sam w domu.” W wiadomościach podano także, że samotny chłopiec odżywiał się głównie ciastami i zimnymi konserwami.

Według doniesień dziecko zjadało także pomidory z balkonu sąsiada. Chłopiec spędzał też dużo czasu bez ogrzewania i prądu i spał pod trzema kołdrami. Czasami nawet mył się zimną wodą.

Przez cały ten czas w pobliżu mieszkała matka chłopca.

Matka chłopca mieszkała ze swoim chłopakiem kilka kilometrów dalej i od czasu do czasu odwiedzała dziecko. Za kupony żywnościowe, które otrzymała od lokalnej agencji opieki społecznej, kupowała synowi w sklepie spożywczym ciasta i ciastka. Ale 39-letnia kobieta nigdy nie została na noc.

Ojciec chłopca był nieobecny w rodzinie, ponieważ w młodości oddzielił się od matki. Nawet dane telefoniczne wykazały, że matka rzadko odwiedzała mieszkanie i nie towarzyszyła synowi w drodze do i ze szkoły, która była kilka kilometrów dalej.

Po objęciu chłopca opieką społeczną i umieszczeniu w rodzinie zastępczej jego mamie przyznano prawo do odwiedzin, ale widziała syna tylko dwa razy. Jej syn jednak nie jest już zainteresowany widywaniem się z matką.

Ludzie nie byli zaniepokojeni, kiedy to wszystko się zaczęło, ze względu na to, jak dobrze chłopiec o siebie dbał.

Pomimo warunków życia, w wiadomościach donoszono, że chłopiec nadal uczęszczał do szkoły, a nawet otrzymywał dobre oceny. Koledzy chłopca również niczego nie podejrzewali, myśląc, że jest po prostu samotnym dzieckiem. Jak relacjonuje jeden z nich: „Powiedział znajomym, że jadł sam i sam jeździł autobusem. Nie wychodził, zawsze zostawał w domu”.

Dopiero po pewnym czasie zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję i wkroczyli urzędnicy. „Jego mamę poznałem w maju 2022 roku.” – powiedziała w wywiadzie burmistrz Barbara Couturier. „Przyszła powiedzieć nam, że ma problemy finansowe i daliśmy jej cztery bony na żywność, ale zamiast tego wzięła trochę przetworzonych produktów spożywczych, co wzbudziło moje podejrzenia. Niektórzy mieszkańcy powiedzieli mi, że prawdopodobnie w okolicy samotnie mieszka dziecko, więc połączyłam te dwie rzeczy i zadzwoniłam na policję lokalną i krajową.”

Chłopiec robi obecnie „korzystne” postępy i jest znany ze swojej „dojrzałości i odporności”.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu