9 powodów, dla których mężczyźni mają łatwiejsze życie niż kobiety.

1. Mężczyźni nie mają okresu.

Wszyscy dobrze wiedzą ten ciężki czas się raz w miesiącu zbliża. Wtedy na przemian płaczemy, śmiejemy się, złościmy, jesteśmy wesołe, znowu płaczemy… A to wszystko w przeciągu kilku minut. Nasze spodnie stają się za małe i nic nie jest w stanie ukryć wzdętego brzucha. Jemy czekoladę, chipsy, wszystko co tylko akurat wpadnie nam w ręce. Potem przez następne kilka dni zwijamy się z bólu i krwawimy. I wiecie co panowie? Wy tego nigdy nie doświadczycie, więc nie zrozumiecie naszego zachowania.

2. Nie muszą nosić staników.

Panowie, wyobraźcie sobie noszenie ciasnych miseczek, ściskających Wasze piersi i uniemożliwiające swobodne poruszanie się… przez cały dzień. A na dodatek wyobraźcie sobie kobiety, które nie muszą ich nosić, za to cały dzień gapią się na Wasze. Trochę denerwujące, prawda? Niestety kobiety przechodzą przez to codziennie. Biustonosze są beznadziejne. Bezdyskusyjnie.

3. Nie muszą wstawać o wiele wcześniej, żeby móc się naszykować przed wyjściem z domu.

Teraz nie zrozumcie mnie źle, znam kilku facetów, którzy lubią wyglądać dobrze. Spędzają sporą ilość czasu na szykowaniu się do wyjścia. Jednak większość z nich wskakuje pod prysznic, zakłada T-shirt i jeansy i ta-dam – są gotowi na podbój Świata, jednocześnie wyglądając OK. Kobiety niestety nie mają takiego luksusu. Pod prysznicem musimy umyć głowę, nałożyć odżywkę, ogolić nogi, pachy…Potem trzeba wysuszyć włosy, uczesać, ułożyć. Potem przychodzi czas na makijaż, co jest chyba najgorsze (co jeśli tusz się rozmaże i trzeba będzie zaczynać od nowa?). A to jeszcze nie koniec. Trzeba przecież jeszcze jakoś się ubrać, a to może potrwać chwilę. Zmęczeni samym czytaniem?

4. Nie muszą się golić.

Panowie, wy naprawdę nie musicie się golić. Nie ma nic lepszego niż seksowna męska broda. Co do kobiet to chyba nie trzeba udowadniać, że jest mnóstwo miejsc, w których nie mamy innego wyjścia jak zgolić włosy. I to codziennie.

5. Nie muszą ciągle ćwiczyć.

Nie ma co się oszukiwać, kobiety przywiązują dużo większą wagę do osobowości niż do poziomu wysportowania faceta. Dlatego brak sześciopaka nie oznacza wcale, że dziewczyna wcale na gościa nie spojrzy. Kobiety nie mają niestety tak łatwo. Oczywiście poczucie humoru i osobowość mają duże znaczenie, ale na równi z ładnym, zadbanym ciałem, jędrną pupą, dużymi piersiami, długimi nogami – jednym słowem ideał niemożliwy do osiągnięcia.

6. Mogą nosić sportowe buty do wszystkiego.

Zakładacie polo i shorty? Dżinsy i T-shirt? Bokserkę i sportowe spodenki? Koszule i chinosy? I do tych wszystkich strojów nosicie trampki? I tak wyglądacie fajnie.

7. Nie muszą rodzić dzieci.

Faceci uczestniczą w całym tym procesie tylko dopóki jest zabawa – czyli jednym słowem robią dziecko. Potem kobiety muszą to dziecko nosić przez 9 miesięcy, a później jakimś sposobem je z siebie… wycisnąć. Naprawdę to dużo gorsze niż spędzić dzień w piekle.

8. Nie muszą udawać niedostępnych.

Kobiety uwielbiają grać niedostępne, nawet jeśli najchętniej od razu wskoczyłyby do łóżka. Kiedy zaczynamy spotykać się z kimś nowym, nieustannie siedzimy przy telefonie i czekamy na smsa. Ale zamiast odpisać od razu czekamy pół godziny. Faceci nie muszą grać w takie gierki. Wiedzą od razu, że nas zdobyli i nie martwią się czy wyjdą na „łatwych” czy nie.

9. Mogą sikać praktycznie wszędzie… stojąc.

Faceci naprawdę nie mają z tym problemu i nikt nie robi sensacji odwróconego tyłem do wszystkich sikającego chłopaka. My natomiast nie dość, że musimy kucać gdzieś pomiędzy samochodami, to jeszcze najpierw musimy poprosić koleżankę, żeby z nami poszła i popilnowała czy nikt przypadkiem nie obserwuje

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu