Artysta pokolorował 30 celebrytów ze złotego wieku Hollywood za pomocą sztucznej inteligencji i zajęło to zaledwie kilka sekund!

W dzisiejszych czasach fotografowie używają fotografii czarno-białej do przekazywania emocji poprzez zabawę tonami, kontrastami i cieniami, ale nie zawsze było to możliwe. Fotografia kolorowa ożywia zdjęcia i ujawnia każdy najmniejszy, żywy szczegół, który tworzy fascynujący obraz. Fotografowie z przeszłości mogli jedynie oddać świat, w którym żyli, w czerni i szarości. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co widzieli ci fotografowie w tamtej chwili?

Cyfrowi artyści spędzają godziny, próbując odtworzyć stare czarno-białe fotografie w realistycznych kolorach, co daje imponujące rezultaty – wystarczy spojrzeć na niesamowitą pracę kolorystów Mariny Amaral, Andrei Erali lub Olgi Shirininy. Jest to skomplikowana i czasochłonna praca, która wymaga nie tylko świetnych umiejętności edycyjnych, ale także dużej wiedzy i badań kontekstu historycznego, aby jak najdokładniej pokolorować obraz.

Przy szybkim rozwoju sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego ta skrupulatna praca może być wykonana zarówno przez technologię, jak i przez ludzi. Interfejs API do kolorowania obrazu o nazwie DeepAI pozwala pokolorować czarno-białe zdjęcia i filmy w ciągu kilku sekund.

Internauta Hidrėlėy przetestował program z tymi kultowymi czarno-białymi zdjęciami celebrytów ze złotego wieku Hollywood. Rezultat jest daleki od ideału i w większości przypadków wymaga przynajmniej poprawki w Photoshopie lub innych programach, ale artysta był zaskoczony, jak wiele może osiągnąć model głębokiego uczenia się!

1. Marilyn Monroe

2. Audrey Hepburn

3. Lucille Ball

4. Ingrid Bergman

5. Katharine Hepburn

6. Kim Novak

Reklama

7. Sophia Loren

8. Elizabeth Taylor

9. Charlie Chaplin i Virginia Cherrill

10. Judy Garland

11. Elvis Presley

12. Jayne Mansfield

13. Shirley Temple

14. Bette Davis

15. Judy Garland i Gene Kelly

16. Shirley Maclaine

17. James Dean

18. Rita Hayworth

19. Grace Kelly

20. Julie Andrews

21. Frank Sinatra

22. Marlene Dietrich

23. Marlon Brando

24. Clark Gable

25. Ava Gardner

26. Greta Garbo i George Brent

27. Fred Astaire

28. Betty Grable

29. Charlton Heston

30. Gary Cooper i Helen Hayes

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu