Artysta pokolorował zdjęcia osób czarnoskórych w Wielkiej Brytanii, aby uczcić naszą wspólną historię!

„Jako biały Anglik mam władzę i przywileje po prostu ze względu na kolor mojej skóry i nie będę udawać, że wiem, jak to jest dorastać w świecie instytucjonalnego rasizmu.” – powiedział grafik, Tom Marshall, autor dzisiejszej kolekcji zdjęć. „Równie nie wiem, jak najlepiej zareagować na obecną sytuację. Na całym świecie doszło do poważnych protestów po zabójstwie George’a Floyda, czarnoskórego Amerykanina z rąk policji.”

„Wielka Brytania nie jest niewinna, a osoby czarnoskóre w Wielkiej Brytanii nadal cierpią z powodu nierówności i niesprawiedliwego traktowania przez władze państwowe. Chcę okazywać solidarność i zabierać głos, ale rozumiem, że jest to czas, aby usłyszano głosy tej społeczności i dla odmiany, aby wszyscy inni słuchali.”

„Jako kolorysta zdjęć pomyślałem, że mógłbym wnieść wkład, polegający na próbie podkreślenia momentów historii czarnoskórych Brytyjczyków w sposób, który mógłby otworzyć kilka oczu na wkład tych ludzi w ciągu ostatniego stulecia. Wierzę również, że można kochać swój kraj, przyznając jednocześnie, że istnieją okresy w historii, z których nie powinniśmy być dumni. Wybrałem zdjęcia zrobione w Wielkiej Brytanii od 1889 roku, przedstawiające brytyjskich i wspólnotowych bohaterów, bojowników, robotników oraz zwykłych mężczyzn i kobiet, wraz z przykładami przeżytych trudów, z których wiele odczuwa się do dziś.” – dodaje Marshall.

„Moim celem podczas kolorowania tych zdjęć było podkreślenie i uczczenie bogatej różnorodności kraju, który kocham. Antyrasizm to proces, który obejmuje samokształcenie i edukację innych. Mam nadzieję, że te kolorowe zdjęcia ożywią te historie i ludzi.”

Instagram: @tom_photografix

1.

2.

Walter Tull

3.

Frances Gqoba

4.

Peter Jackson

5.

Paul Stephenson

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu