Artysta spędził 10 lat tworząc najwyższą rzeźbę ptaka na świecie (60 metrów)!

Możesz poprosić każdego podróżnika, aby wymienił kilka krajów, które musisz odwiedzić w swoim życiu, a większość z nich określi Indie jako kraj, którego każdy musi doświadczyć – od niezwykłej kuchni po oszałamiającą historię, kulturę i świątynie, Indie są zdecydowanie koniecznością na listach podróży. Teraz jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ten magiczny kraj, a jednym z nich jest oszałamiająca statua orła, która przywraca do życia stary mit stworzony przez słynnego filmowca Rajiva Anchala.

Po 10 latach ciężkiej pracy indyjski artysta Rajiv Anchal otworzył swój wyjątkowy punkt orientacyjny dla publiczności. Położony w pobliżu Kerali Jatayu Earth Center stał się jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia podczas podróży po Indiach. Rzeźba jest dedykacją dla hinduskiego eposu Ramajana.

Epopeja Ramajana, napisana w sanskrycie, opowiada historię o olbrzymim orle Ramajany, który upadł podczas walki z Rawaną, aby uratować hinduską boginię Sitę. Mieszkańcy wioski Chadayamangalam w dystrykcie Kollam w Kerali znali tę historię od wielu lat, teraz została przywrócona do życia w najlepszy możliwy sposób. Jest to obecnie największa rzeźba ptaka na świecie!

Jeśli kiedykolwiek odwiedzisz to miejsce, to nie tylko rzeźba jest interesująca w okolicy, ale jest również wiele innych ciekawych atrakcji dla turystów, takich jak wspinaczka skałkowa, zjazdy, paintball i strzelanie z karabinu. W pobliżu znajduje się również kurort ajurwedyjski oraz muzeum.

Kiedy mówimy, że jest to największa rzeźba ptaka na świecie, naprawdę to rozumiemy, ponieważ sama rzeźba mierzy 60 metrów od ogona do głowy i jest również zbudowana na szczycie wież Jatayupara o wysokości 300 metrów.

Autor rzeźby, filmowiec Rajiv Anchal, mówi, że wpadł na ten pomysł ponad 10 lat temu. „Przedstawiłem model tej rzeźby Departamentowi Turystyki podczas moich dni w Akademii Sztuk Pięknych w latach 80-tych. Chociaż byli pod wrażeniem, nie nabrało to wtedy kształtu.”

Autor rzeźby mówi także, jak ważne jest, aby nie przekształcać pomnika z kulturowego w pomnik religijny. „Jatayu umarł chroniąc honor kobiety i to właśnie oznacza rzeźba. Ludzie wszystkich wyznań zainwestowali w projekt, a ludzie wszystkich wyznań przyjdą go zobaczyć. Moja praca jest dla nich wszystkich. Dla tych, którzy szukają religii, na zewnątrz kompleksu znajduje się stara świątynia.” – powiedział Rajiv.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu