Artysta sprawia, że ​​ulice znów są ciekawe, tworząc graffiti, które współgra z otoczeniem!

Jamie Paul Scanlon, noszący swoje inicjały JPS, urodził się w 1977 roku w Weston-Super-Mare, nadmorskim miasteczku niedaleko Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Jego kreatywność wykazała się od najmłodszych lat. Nauczony przez swojego ojca, który spędził dużo czasu w więzieniu i zmarł, gdy Jamie miał 18 lat, zaimponował nauczycielom w szkole swoimi niesamowitymi rysunkami. Po szkole poszedł na studia, aby studiować projektowanie graficzne. Niestety, rząd przestał wspierać, więc Jamiego nie było już stać na studia i musiał odejść. Następnie pracował jako szewc i wycinacz kluczy.

W tym momencie wszystko się dla niego pogorszyło. Zaczął zażywać lekkie narkotyki, które przerodziły się w uzależnienie od cracku i intensywne picie po tym, jak dwóch jego przyjaciół zostało zamordowanych w oddzielnych wydarzeniach, które dzieliły zaledwie 6 miesięcy. Jednak w 2009 roku, kiedy osiągnął dno, jego przyjaciel George zabrał go na wystawę szablonów w Bristolu.

Zaczął uczęszczać na konsultacje i spotkania grupowe, aż w końcu zmienił swoje życie. Realizując sztukę, z czasem doskonalił się – nie tylko sprzęt, ale także umiejętności, wyewoluował własny styl i technikę.

JPS ma unikalny styl, począwszy od popkultury i realistycznych postaci z horrorów, przez zabawne gry słowne i doskonałe rozmieszczenie, aż po ogromne dinozaury i maleńkie mikro szablony. Jego prace można znaleźć w krajach na całym świecie, takich jak Norwegia, Hiszpania, Stany Zjednoczone i Niemcy, gdzie obecnie się znajduje.

Instagram: @jps_artist

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu