Artysta tworzy hipnotyzujące dzieła sztuki z papieru, a oto 25 jego najlepszych prac!

Parth Kothekar to artysta z Ahmedabadu w Indiach. Swoją przygodę z wycinaniem papieru rozpoczął w 2012 roku i od tego czasu eksperymentuje i uczy się na nich. Aby rzucić sobie wyzwanie, od czasu do czasu wymyśla tematyczny cykl prac z papieru.

„Od samego początku lubiłem wymyślać sposoby na nadanie kartce papieru wyglądu fizycznego świata. To skłoniło mnie do zagłębienia się w kultowe iluzje optyczne stworzone przez M. C. Eschera – jego praca z precyzyjnymi wzorami zafascynowała mnie i poszukiwałam sposobów, aby przedstawić to w mojej pracy.” – opowiada artysta.

„Wykorzystuję różnice w głębokości i skali, aby tworzyć scenariusze, które sprawiają wrażenie trójwymiarowych. Niektóre kroje są bardziej obrazowe i przywodzą na myśl schody „Teorii względności” Eschera, podczas gdy inne opierają się wyłącznie na powtarzających się motywach, aby stworzyć wciągające sceny z geometrycznymi kształtami i liniami. Wykonanie każdego elementu zajmuje co najmniej 20 dni, a całość jest ręcznie wycinana i składana z jednego arkusza papieru.” – dodaje Parth.

Instagram: @parthkothekar

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu