Ci mężczyźni znaleźli sposób na zrobienie skóry z liści kaktusa, aby pomóc uratować środowisko!

Chociaż ratowanie planety może wydawać się ogromną i dość niejasną koncepcją, każdy może zrobić mały krok by uratować planetę. Czasami ludziom udaje się wymyślić coś całkowicie innowacyjnego, co pozostawia nas wszystkich całkowicie zafascynowanych.

Mówimy o dwóch przedsiębiorcach z Meksyku – Adrianie Lópezie Velarde i Marte Cázarez – którzy opracowali metodę przekształcania kaktusów w wegańską skórę, która w dotyku i wyglądzie jest taka sama, jak prawdziwa skóra.
Adrian i Marte pracowali w branży mody i motoryzacji, kiedy zdali sobie sprawę, że zanieczyszczenie środowiska jest poważnym problemem i postanowili coś z tym zrobić.
Przyjaciele odeszli więc z pracy i poświęcili kilka lat na wymyślenie czegoś niesamowitego, co może potencjalnie zmienić świat. Zajęło im około dwóch lat, zanim w końcu stworzyli swoją skórę kaktusową w lipcu 2019 r.

Dlaczego kaktus, zapytasz? Odpowiedź jest prosta – roślina ta nie potrzebuje dużo wody do wzrostu, jest bardzo odporna i potrafi wytrzymać niskie temperatury.Wegańska skóra, którą ci mężczyźni nazywają „Desserto” jest pierwszym na świecie ekologicznym materiałem wykonanym z kaktusa Nopal.Materiał ten jest pozbawiony toksycznych chemikaliów. Poza tym firma oferuje dużą różnorodność kolorów, grubości i faktur.

Adrian i Marte hodują swoje kaktusy na ranczo, które znajduje się w stanie Zacatecas. Przede wszystkim znajdują i wycinają dojrzałe liście rośliny, czyszczą je, zacierają, a następnie suszą pod słońcem przez trzy dni, a następnie przetwarzają, aby materiał mógł później stać się częścią ich opatentowanej skóry wegańskiej.
Zaletą tego materiału jest to, że jest elastyczny i oddychający. Wszystko, co można zrobić z klasycznej skóry, może być również wykonane ze skóry wegańskiej „Desserto”.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu