22 historie ludzi, których nie chciałbyś doświadczyć na własnej skórze.

1. To zdjęcie zrobił filipiński polityk. Na zdjęciu znajduje się jego rodzina oraz jego zabójca.

2. Jim Templeton był na polu, robiąc zdjęcia swojej córce.

Po ich wywołaniu na jednym z nich widać postać przypominającą astronautę, stojącą za jego córką.
Rzecz w tym, że nikogo poza nimi nie było na polu, a nawet firma Kodak potwierdziła autentyczność tego zdjęcia.

3. Cooperowie robią rodzinne zdjęcie w nowym domu, podczas którego ciało spada z sufitu. Nie ma pewności co do autentyczności zdjęcia, ale i tak jest przerażające.

4. Zdjęcie 14-letniej Reginy Kay Walters zrobione przez seryjnego morderce Roberta Rhoadesa, który jeździł po Stanach tirem z salą tortur w przyczepie.

Zdjęcie zrobiono w opuszczonej stodole gdzie Rhoades zabił Walters wcześniej obcinając jej włosy i każąc ubrać się w czarną sukienkę i szpilki.

5. Zdjęcie, które Tyler Hadley kazał sobie zrobić swojemu przyjacielowi, zaraz po tym jak mu powiedział, że zabił swoich rodziców by zorganizować tą imprezę.
Rodzice Tylera leżeli martwi w sypialni podczas gdy impreza trwała w najlepsze.

6. Czerwone auto na zdjęciu wybuchło chwile po zrobieniu tego zdjęcia. Fotograf zmarł, ale osoby na pierwszym planie przeżyły. W wybuchu zginęło 29 osób.

Reklama

7. Stojące włosy to oznaka zbliżającej się silnej burzy. Oboje zostali trafieni piorunem, jeden z nich doznał poważnych oparzeń i popełnił samobójstwo.

8. Zdjęcie znalezione na parkingu koło supermarketu. Na zdjęciu prawdopodobnie znajduję się Tara Calico, dziewczyna która została porwana i nigdy nie odnaleziona.

9. Małe dziecko na zdjęciu to James Bulger. Prowadzony przez jednego z dwóch 10 letnich chłopców którzy go uprowadzili i zamordowali.

Na procesie ustalono, że chłopcy doprowadzili Jamesa na tory, gdzie oblali go niebieską farbą, którą wcześniej ukradli, kopali go, deptali, rzucali cegłami oraz kamieniami. Wkładali mu baterie do buzi, a policje podejrzewa, że również do odbytu mimo, że żadnych nie znaleziono. W końcu zrzucili na niego 10 kg metalowy pręt. Patolog stwierdził, że James doznał tylu obrażeń, że nie sposób stwierdzić, który był śmiertelny.

10. John Lennon dający autograf swojemu mordercy, wychodząc ze swojego mieszkania.

Kilka godzin później Mark David Chapman zastrzelił Lennona wracającego do domu.

11. „Stopa słonia”.

Jest to zdjęcie reaktora w Czarnobylu. Wielu ludzi zginęło by zrobić to zdjęcie. Obecnie można powiedzieć, że to meduza, zabijająca każdego kto ją zobaczył.

12. Po wybuchu bomby w Hiroshimie, na ziemi pozostały „cienie” ludzi, którzy dosłownie wyparowali w wybuchu.

13. Zdarzenie miało miejsce w Holandii. Dwóch inżynierów zmarło, gdy wiatrak nad którym pracowali zapalił się.

Załoga czterech ludzi przeprowadzała rutynowy przegląd turbiny. Gdy wybuchł pożar, dwóch z nich znajdowało się na platformie obok turbiny. Ogień rozprzestrzenił się szybko odcinając im jedyną drogę ucieczki, czyli schody. Będąc uwiezionym na 67 metrowym wiatraku, jeden z nich zdecydował się na skok i został znaleziony na polu obok. Druga ofiara została znaleziona przez strażaków, którzy weszli na górę, gdy już pożar wygasał. Przyczyna pożaru jest nieznana, ale uważa się, że to było krótkie spięcie.

14. W 1901 roku we Francji znaleziono kobietę, która była uwieziona w pokoju przez 24 lata, przez swoja matkę. To zdjęcie wykonano, gdy ją uwolniono.

15. Mecz Liverpoolu kontra Nottingham Forest w 1989 roku, duży napływ fanów Liverpoolu spowodowany korkami.

Tysiące ludzi spóźniło się na pierwszy gwizdek i pobiegło do małego tunelu prowadzącego na stadion. Głowna wina leżała po stronie organizacji, policja nie zdawała sobie sprawy, że jest już za dużo kibiców, a parcie ciągle rosło, tworząc nacisk na ogrodzenie wokół boiska. W pewnym momencie nie było możliwości się ruszyć czy nawet oddychać. 96 kibiców umarło przez uduszenie lub zdeptanie.

16. Dziewczynka, która dorastała w obozie koncentracyjnym, rysująca obraz „domu”. Polska, 1948 rok.

16.

17. Fotograf przypadkiem robi zdjęcie osobie skaczącej z mostu. Chiny, 2013 rok.

17.

18. Budd Dwyer kilka sekund przed zastrzeleniem się w telewizji na konferencji prasowej. 1987 rok.

19.

19. Zdjęcie umierającego z głodu dziecka w Sudanie, obok sępa szykującego się do zjedzenia go. Fotograf otrzymał za to zdjęcie nagrodę Pulitzera, trzy miesiące później popełnił samobójstwo.

19.

20. Omayra Sanchez Garzon, kolumbijska dziewczyna, mająca 13 lat, zabita przez erupcje wulkanu Nevado del Ruiz.

84014794[1]
Wulkaniczne odpadu zmiksowane z lodem uformowały masywne lawiny błotne, zabijając prawie 25 tyś ludzi i niszcząc 14 wiosek. Po tym jak lawina zniszczyła dom Omayry, została ona uwieziona pod ruinami. Przetrwała trzy dni uwieziona w wodzie. Jej dola została udokumentowana, gdy przechodziła ze spokojem w agonie. Jej odwaga i godność poruszyła dziennikarzy i ratowników, którzy włożyli wiele pracy by jej pomóc. Po 55 godzinach trudów zmarła, prawdopodobnie w wyniku gangreny lub hipotermii. Jej śmierć podkreśliła porażkę władz w ostrzeganiu przed erupcją i wysiłek włożony przez ratowników mimo braku środków i wyposażenia.

21. Zdjęcie kobiety chwile przed upadkiem po skoczeniu z krawędzi Hotelu Genesee w 1942 roku.

84014800[1]

22. To zdjęcie przyjaciół na imprezie, każdy tu się zna z imienia i nazwiska, ogólnie nieco większa domówka.

84014798[1]
W połowie imprezy postanowili zrobić sobie zdjęcie. Dopiero po wrzuceniu na FB i przyjrzeniu się zdjęciu zauważyli głowę po prawej.
Nikt z nich nie wie kto to jest, ani nikt nie pamięta, żeby był na imprezie.

Za każdym razem kiedy patrzą na to zdjęcie przechodzą ich ciarki, nas w sumie też.

źródło: eBaum’s World
Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu