Fotograf prześledził ulice El Alto w Boliwii, aby odkryć unikalny styl architektury zwany Cholet!

Yuri Segalerba jest włoskim fotografem, który przeniósł się do Berlina 11 lat temu, szukając bardziej tętniącego życiem i inspirującego środowiska, ujęty fascynacją opuszczonymi terenami przemysłowymi.

„Kilka lat temu pojechałem do El Alto, satelickiego miasta La Paz na płaskowyżu andyjskim, które ma ponad 4000 metrów wysokości i znalazłem coś, czego nie można się było spodziewać!” – opowiada Yuri.

„W tym nowo narodzonym mieście, w którym architektura charakteryzuje się silnym wykorzystaniem odsłoniętej cegły, tubylcy Ajmara, pochodzący ze wsi, są teraz częścią nowej klasy średniej i reprezentuje ich nowy styl architektoniczny, który wprowadził trochę koloru w miasto El Alto. Te ekstrawaganckie i kolorowe budynki w stylu Nuevo Andino (nowego andyjskiego) noszą nazwę Cholet, stanowiąc połączenie słów „chalet” i „cholo” – lekceważącego epitetu rasowego używanego w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej do identyfikacji rdzennej ludności. Te budynki w El Alto stały się reprezentacją sukcesu gospodarczego.” – dodaje fotograf.

„Prześledziłem ulice El Alto, aby odkryć te kolorowe budynki i je sfotografować. Skupiłem się na społecznym i architektonicznym kontraście, który reprezentują, nie ignorując niezwykłości geometrii i chromatyczności typowej dla tego stylu.”

Instagram: @yuriorbital

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu