Hilary Duff została skrytykowana za jedzenie sushi w ciąży!

Ciężarna Hilary Duff spotkała się z krytyką za udostępnienie filmu, na którym delektuje się sushi, co zwykle nie jest zalecane w czasie ciąży. Jako smakosz sushi wywołała mieszane reakcje w Internecie, zarówno ze wsparciem, jak i dezaprobatą ze strony jej obserwujących. Krytyka skupiała się na obawach, jak może to wpłynąć na zdrowie jej nienarodzonego dziecka, ponieważ spożywanie surowych lub niedogotowanych ryb może być szkodliwe.

Aktorka ogłosiła niedawno na Instagramie, że spodziewa się czwartego dziecka, dzieląc się zdjęciem swojego ciążowego brzuszka. To będzie jej trzecie dziecko z mężem Matthew Koma. Duff wspomniała w podpisie: „Przez jakiś czas próbowałam to ukryć”. Koma podzielił się tą wiadomością także na swoim Instagramie, pisząc: „Dziecko nr 4 się ładuje…”

Para ma już 4-letnią córkę Banks i 2-letnią Mae. Duff ma także 11-letniego syna Lucę z poprzedniego małżeństwa z Mikiem Comrie.

Spodziewając się drugiego dziecka ze swoim chłopakiem Matthew Komą, Hilary Duff wywołała publiczne kontrowersje, publikując na Instagramie film, na którym widać ją w pobliżu sushi. Na filmie Duff i jej przyjaciel wznoszą toast za siebie w szlafrokach, siedząc przy niskim stole z talerzami sushi i bułkami. „Miałam najpiękniejsze noce z tym skarbem.” – napisała w podpisie. Choć nie wiedzieli, czy rzeczywiście jadła surową rybę, krytycy internetowi nadal czuli się zmuszeni krytykować ją za potencjalne narażenie jej nienarodzonego dziecka na niebezpieczeństwo.

Wiele osób komentowało, że kobiety w ciąży nie powinny jeść sushi. „Mam nadzieję, że to sushi wyłącznie wegetariańskie. Żadnych sushi w ciąży!” – napisała jedna z użytkowniczek.

Niektórzy jednak wspierali Duff, wskazując, że prawdopodobnie rozumie, że kobiety w ciąży są bardziej narażone na zatrucie pokarmowe. „Boże, dajcie jej jeść! To prawdopodobnie tylko wegetariańskie sushi, ona nie zrobi nic, żeby skrzywdzić swoje dziecko!” – napisał kolejny użytkownik.

W czasie ciąży nie zaleca się spożywania sushi z surowymi lub niedogotowanymi owocami morza, ponieważ może to narazić dziecko na działanie szkodliwych substancji. Jeśli właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży i jadłaś surowe lub niedogotowane sushi, nie panikuj. Po prostu poinformuj swojego lekarza o spożyciu sushi z surową rybą.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu