Kobieta pracuje w sanktuarium osłów, gdzie fotografuje ich piękno i urodę!

8 maja to Światowy Dzień Osła, ale są miejsca, w których codziennie obchodzone są święta osłów – Rachele Totaro pracuje dla Il Rifugio degli Asinelli, włoskiego Sanktuarium Osłów, organizacji charytatywnej założonej w 1969 roku, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, ale działającej na całym świecie, aby chronić osły, podnosić świadomość i pomóc ludziom zrozumieć, jak wspaniałe są te często źle rozumiane stworzenia!

„W naszym Rifugio mieszka 135 osłów i mułów, większość z nich uratowana po maltretowaniu i zaniedbaniu.” – opowiada Rachele. „Tutaj w Sala Biellese w północnych Włoszech pomagamy odzyskać zdrowie ciała i duszy: młodzi, zdrowi mogą znaleźć nowy dom (zawsze w parze, ponieważ osły mają silne więzi i często stają się najlepszymi przyjaciółmi na całe życie!), podczas gdy „osiołkowe babcie” lub te z dolegliwościami mają gwarancję bezpiecznego miejsca, w którym mogą spędzić resztę życia.”

„Gdy tylko mam trochę wolnego czasu, wychodzę z aparatem na zewnątrz i robię zdjęcia, aby podzielić się ich pięknem ze wszystkimi.” – dodaje kobieta. „Wszystkie moje „osiołki” przetrwały trudne czasy: są wojownikami, ocalałymi. I nawet jeśli w niektórych przypadkach ludzie, których spotkali, zanim zostały uratowane przez naszą dobroczynność, ujawnili najgorsze z ludzkości, te osły uczą się lekcji przebaczenia i pokazują nam, że ciężkie życie nie może zatwardzać naszych serc.”

Osły są mądre, ciekawskie, zabawne, przyjacielskie, czasem niegrzeczne… a każdy z nich jest wyjątkowy. Rzuć okiem na wspaniałe zwierzaki z długimi uszami mieszkające w Il Rifugio!

Instagram: @rifugioasinelli

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu