Fascynujący film pokazujący, w jaki sposób ludzkie ciało traci ciepło pod wpływem zimna!

Ludzie na YouTube’ie wielokrotnie udowodnili, że nawet najbardziej zwyczajne rzeczy mogą wydawać się niezwykle ekscytujące, gdy są pokazane w różny sposób. Ten film stworzony przez BBC Earth Unplugged jest naprawdę dobrym tego przykładem.

Jeden z twórców kanału Oli Martin nakręcił wideo za pomocą kamery termowizyjnej, aby pokazać, jak ludzkie ciało traci ciepło pod wpływem zimna.

Spójrzmy!

„Korzystając z wojskowej kamery termowizyjnej Selex Merlin, Oli Martin pokazał, jak ludzkie ciało traci ciepło, gdy jest wystawione na chłód szkockich wyżyn” – czytamy w opisie filmu.

Na początku filmu mężczyzna stoi przed kamerą w zimowym stroju. Potem zaczyna stopniowo rozbierać się, pokazując, jak zmienia się temperatura jego ciała.

„Plamy na mojej skórze są spowodowane przez padający śnieg, który ląduje na moim ciele i go ochładza”

Na początku widać, że jego ciało jest całe czerwone, co oznacza, że jest ciepłe. Ale potem, gdy mija trochę czasu, jego ciało na kamerze termowizyjnej staje się żółte, a potem zielone, co wskazuje, że ciało się ochładza.

„Ta kamera termowizyjna pozwala zobaczyć, jak niebezpieczne mogą być niskie temperatury”

Później bierze garść śniegu, formuje z niego śnieżkę i kładzie zimną dłoń na piersi. Po tym, jak mężczyzna zdejmuje rękę ze skóry, widać zielony odcisk dłoni na jego piersi.

Wygląda to fascynująco.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu