Michael J. Fox doprowadził fanów do łez podczas BAFTA 2024, wstając z wózka inwalidzkiego, aby wręczyć nagrodę!

Gwiazda „Powrotu do przyszłości”, Michael J. Fox, niespodziewanie pojawiła się na gali rozdania nagród BAFTA 2024, mimo że cierpi na chorobę Parkinsona. Ukochany aktor otrzymał serdeczną owację na stojąco i wywołał lawinę wyrazów wsparcia od widzów w mediach społecznościowych.

Pomimo przejścia na emeryturę w 2020 roku i rzadkiego uczęszczania na wydarzenia publiczne, ponieważ wszystko z powodu choroby Parkinsona, 62-letni aktor zadbał o to, aby nie pominąć ceremonii wręczenia nagród BAFTA w Londynie, w Royal Festival Hall, 18 lutego 2024 roku, uczestniczył w nim wraz z żoną Tracy Pollan.

Zmagając się z problemami w poruszaniu się, odkąd operacja kręgosłupa uniemożliwiła mu chodzenie, Fox wjechał na scenę na wózku inwalidzkim, zanim wstał, aby wręczyć nagrodę dla najlepszego filmu. Występ wywołał wyraźne emocje wśród publiczności, która szybko wstała, aby go pochwalić.

Na scenie przemówienie Foxa również było niezwykle efektowne i odzwierciedlało siłę filmów. „Nie bez powodu mówi się, że filmy to magia.” – powiedział przed wręczeniem nagrody Oppenheimerowi. „Ponieważ filmy mogą zmienić twój dzień. Mogą zmienić twoje nastawienie, a czasami nawet zmienić twoje życie.”

Reakcja użytkowników mediów społecznościowych na wyjątkową chwilę rozdania nagród BAFTA była niezwykle podnosząca na duchu, a większość wyraziła radość z powodu powrotu Foxa do blasku fleszy. „Wszystkie te gwiazdy na sali, a mimo to największą i najbardziej serdeczną reakcję otrzymał Michael J. Fox, ponieważ ten człowiek jest legendą.” – napisała jedna z osób na X (wcześniej znanym jako Twitter).

Inni szybko zauważyli, że owacja na stojąco, jaką otrzymał aktor, była koniecznością. „Michael J. Fox zasługuje na owację na gali BAFTA.” – napisała kolejna osoba. „Walczy z chorobą Parkinsona od 1991 roku, podnosząc świadomość i przekazując ogromne kwoty pieniędzy na rzecz tej straszliwej choroby.”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu