Narodowe zoo udostępniło zdjęcia miesięcznej pandy, które są przeurocze!

Dzisiaj przygotowaliśmy coś naprawdę specjalnego dla miłośników słodkich zwierzątek! The Smithsonian’s National Zoo & Conservation Biology Institute opublikował niedawno niezwykły film przedstawiający małą miesięczną pandę, która przechodziła pierwszą wizytę weterynaryjną. Film został udostępniony na ich oficjalnym koncie na Twitterze i obecnie ma ponad 2,6 tys. polubień i ponad 500 retweetów.

Maleństwo urodziło się 21 sierpnia, a jej mamą jest 22-letnia panda o imieniu Mei Xiang

Pracownicy zoo po badaniu nakręcili krótkie wideo, podczas gdy mama malucha była zajęta. Według wyników badań ta urocza panda jest silna i zdrowa!

„W ubiegły piątek, 25 września, nasza panda przeszła krótki test. Opiekunowie twierdzą, że jest silna, zdrowa i ładnie rośnie w charakterystyczną „pulchną” pandę.”- czytamy w opisie filmu udostępnionego przez zoo.

Według weterynarzy mała panda jest silna i zdrowa

„Dzisiaj rano młode ważyło 1337 gramów. Od nosa do czubka ogona mierzy 35,5 centymetra.” – ogłosiło zoo zaraz po badaniu. „Po raz pierwszy mieliśmy również okazję zmierzyć obwód brzucha młodego. Jego plecy i brzuch miały 32 centymetry w obwodzie. Nasza pulchna panda jest prawie tak okrągła, jak długa!”

Okazuje się, że mama malucha jest najstarszą pandą wielką w Stanach Zjednoczonych, która kiedykolwiek urodziła

„Obecnie maluch spożywa tylko mleko Mei Xiang, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby żywieniowe. Dopiero od około 1 roku życia, bambus i inne pokarmy stałe stanowią większość diety pandy.”

DNA maleństwa jest obecnie analizowane, aby dowiedzieć się, czy to chłopiec czy dziewczynka

Pracownicy zoo wciąż nie wiedzą, czy ta mała panda to chłopiec czy dziewczynka. „Nasze Centrum Ochrony Genomiki analizuje DNA malucha i powinniśmy ostatecznie wiedzieć za tydzień lub dwa, czy jest to samiec czy samica.” – wyjaśniają pracownicy zoo.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu