Oto 20 najbardziej psychodelicznych dywanów autorstwa azerbejdżańskiego projektanta Faiga Ahmeda!

Azerbejdżańska tradycja tkania dywanów jest jedną z najstarszych sztuk w tym kraju i sięga II tysiąclecia p.n.e. Ze względu na swoje wysokie walory estetyczne te dywany były używane w Azerbejdżanie do pokrywania podłóg, dekoracji ścian wewnętrznych, sof, krzeseł, łóżek, a nawet stołów.

Faig Ahmed to uznany na całym świecie artysta z Baku w Azerbejdżanie, który jest znany z przekształcania klasycznych dywanów w imponujące dzieła sztuki współczesnej. „Jego prace przedstawiają na nowo starożytne rzemiosło i wyznaczają nowe wizualne granice, dekonstruując tradycje i stereotypy” – czytamy w opisie na stronie Faiga Ahmeda na Facebooku. Niektóre dywany zamieniają się w pikselowe wersje samych siebie, inne topią się w wielokolorowy wir, a inne przekształcają w niepowtarzalnie wyglądające mandale. Bez względu na to, co artysta zdecyduje się stworzyć, każde jego dzieło jest absolutnie oszałamiające.

Zapraszamy do obejrzenia jednych z najbardziej imponujących dzieł stworzonych z tradycyjnych dywanów azerbejdżańskich przez artystę Faiga Ahmeda.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu