Oto kolejne 30 zdjęć, okazujące kontrast między dwoma światami, w których żyjemy!

Uğur Gallenkuş mieszkający w Stambule w Turcji po raz kolejny zachwyca! Stara się pokazać ważne problemy, przed którymi stoi świat, takie jak niesprawiedliwość społeczna i wojna, umieszczając dwa zdjęcia obok siebie w jednej ramce. W ten sposób chce pokazać kontrast między dwoma różnymi światami, w których żyjemy.

„Pierwszą pracę nad równoległym wszechświatem rozpocząłem po tym, jak usłyszałem wiadomości ze świata.” – mówi Uğur. „Zacząłem widzieć strach i rozpacz w oczach dzieci-uchodźców próbujących dostać się do Europy. Myślę, że nie wiemy nic o wojnie, głodzie i innych ważnych sprawach. Dzisiaj możesz żyć w pokoju, ale dopóki te problemy będą się utrzymywać, mogą w końcu dotknąć każdego. Jako artysta wierzę, że sztuka jest mistrzem wszystkich języków. Przez długi czas sztuka była wykorzystywana do tworzenia świadomości, która pomaga w przebudzaniu społeczności.”

„Chciałem pokazać różnicę między krajami rozwiniętymi a słabo rozwiniętymi. Przesłanie, które chcę przekazać w mojej pracy, jest wszechstronne. Kraje rozwinięte żyją w luksusie i pokoju, ale chciałbym im przypomnieć, że ludzie w krajach słabo rozwiniętych żyją w bólu, głodzie i wojnie. Chciałem również przypomnieć krajom słabo rozwiniętym, że mogą wybrać lepsze rządy i uzyskać godne wykształcenie, aby mogły być tak silne i pokojowe jak kraje rozwinięte. Chcę pokazać problemy współczesnego świata, takie jak chciwość i niesprawiedliwość.” – dodaje artysta.

Dla Uğura najważniejsze są dwa przesłania: „Pokój w domu, pokój na świecie” i „Największą bitwą jest wojna przeciwko ignorancji” i chciałby, żeby cały świat żył według nich.

Instagram: @ugurgallen

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu