Oto pierwsi zwycięzcy fotograficznego konkursu z dronów – ich zdjęcia są po prostu genialne!

W konkursie Aerial Photography Awards ogłoszono zwycięzców i najlepsze wybory roku 2020. W konkursie Aerial Photography Awards (lub po prostu APA) wzięli udział fotografowie z 65 krajów, z których najbardziej wyróżniała się Belgia (mieszkańcy tego kraju zwyciężali w 10 kategoriach), Rosja (9 zwycięzców) i Wielka Brytania (8 zwycięzców). Jury nagrodziło 106 zdjęć w 23 różnych kategoriach. Uczestnicy zostali zaproszeni do przesłania swoich najlepszych zdjęć wykonanych za pomocą dronów, helikopterów, latawców, balonów lub samolotów, w nadziei na wygraną z puli w wysokości 10 000 USD.

W jury zasiada Jeffrey Milstein, który miał wystawy w wielu muzeach, Daniel Beltrá, zdobywca kilku nagród fotograficznych, Dirk Dallas, pionier w ruchu dronów, Alex MacLean, autor / współautor trzynastu książek, Benjamin Grant, twórca popularnego kanału na Instagramie Daily Overview, Peter Essick, który jest jednym z najbardziej wpływowych fotografów przyrody na świecie, Florian Ledoux, którego prace są doceniane przez międzynarodowe organizacje konserwatorskie, Hulia Boz, australijska fotografka, która niedawno miała wystawę w Nowym Jorku, Abstract Aerial Art, dwóch braci, którzy poświęcili się fotografii lotniczej, Noura Al Murr Al Neyadi, który zaczął fotografować w wieku 11 lat, Costas Spathis, grecki fotograf lotniczy i wreszcie Elena Buenrostro, pilotka, trenerka i liderka ruchu Women Who Drone.

Tytuł zwycięzcy „Aerial Photography Awards 2020” otrzymał fotograf Sebastien Nagy (Belgia), dzięki kilku nagrodzonym zdjęciom w różnych kategoriach i wysokiej średniej punktacji. Mieszkający w Brukseli fotograf zaczął robić zdjęcia dachom swojego miasta z powietrza. Jego przemyślenia po otrzymaniu tej nagrody: „Szczerze mówiąc, nigdy wcześniej nie brałem udziału w konkursie, ale słyszałem o tym bardzo pozytywne recenzje, więc wziąłem udział w zabawie. Nie sądziłem, że cokolwiek wygram! Byłem więc bardzo zaskoczony, gdy usłyszałem dobrą wiadomość. Na początku trochę trudno było w to uwierzyć, bo to było Grand Prix, ale czułem prawdziwą radość i dumę. Zdobycie pierwszego miejsca w konkursie, w którym tematem jest to, co kochamy najbardziej, nasza pasja, jest niesamowite i bardzo satysfakcjonujące! Ta nagroda sprawiła, że ​​chciałbym sprawdzić się w innych rzeczach!”

Założyciel Aerial Photography Awards, Christophe Martin, powiedział: „W przypadku pierwszej edycji jakość i różnorodność nagrodzonych zdjęć świadczy o ewolucji fotografii lotniczej i osiągniętych przez nią standardach. Fotografowie lotniczy udowadniają, że potrafią nas zadziwiać. Powstają nowe pisma wizualne. Dzięki uczestnikom i jury, 22 kategorie tworzą panoramę najbardziej ekscytujących fotografii lotniczych, jakie powstają. To wyjątkowe źródło inspiracji dla fotografów, pilotów dronów, twórców treści, którzy szukają nowych perspektyw.”

Instagram: @aerialphotoawards

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu