Portrety identycznych bliźniaków pokazujące, jak bardzo się różnią!

Fotograf Peter Zelewski spędził kilka ostatnich lat eksplorując wyjątkowy świat bliźniąt jednojajowych, kwestionując nie tylko niewiarygodną więź między nimi, ale także to, co odróżnia je od siebie.

Peter ma pasję do portretów ulicznych i wybiera fotografowanie na zewnątrz w naturalnym świetle. Uchwycił bliźnięta jednojajowe z różnych grup wiekowych, pochodzenia i płci, wszystkie znalezione w różnorodnym i kosmopolitycznym Londynie, gdzie Peter – urodzony w Detroit – mieszka od 1980 roku.

„Kiedy po raz pierwszy rozpocząłem projekt, był to bez wątpienia wizualny urok, który najbardziej interesował mnie podczas robienia portretów bliźniąt.” – powiedział Peter. „Jednak wraz z rozwojem serii, subtelne różnice stały się równie interesujące.”

Podczas gdy bliźniacy są celowo ubrani podobnie, nawet przybierają podobne pozy, by podkreślić ich wspólną więź, Peterowi udaje się uchwycić ich indywidualność, w subtelnych różnicach w wyrażaniu i nastroju, które pokazują. „Jednym z przykładów są 15-letni bracia Duke i Joe. Chociaż są to bliźnięta jednojajowe, nie mogą być bardziej różni, zarówno pod względem wyglądu fizycznego, jak i osobowości. Rozbierając tło i fotografując chłopców w zwykłych t-shirtach, mogłem pozwolić, by ich osobowości zabłysły.”

Aby uchwycić tak wiele w na jednym zdjęciu, oprócz niesamowitej estetyki samych fotografii, jest to imponujący wyczyn. Peter prezentuje niektóre ze swoich portretów na wystawie w galerii hoteli Hoxton w Shoreditch w Londynie.

1. Joe i Duke

2. Chloe i Leah

3. Aveah i Anaiah

4. Reggie i Mickie

5. Delilah i Tullulah

6. Ronja i Var

Reklama

7. Tomo i Lorenzo

8. Cristian i George

9. Kira i Taya

10. Devontay i Dijon

11. Hermon i Heroda

12. Yasmin i Leylah

13. Irene i Sharon

14. Polly i Sophie

15. Orla i Carla

16. Jerome i Joel

17. Violeta i Irina

18. Sharmeena i Ridhwana

19. Callum i Max

20. Rebecca i Edwina

21. Chè i Leonie

22. Katerina i Maria

23. Clinton i Lee

24. Bill i Toby

25. Karim i Amine

26. Julia i Sophie

27. Katherine i Claire

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu