Sir Michael Caine emocjonalnie żegna się z aktorstwem!

Legendarny aktor Sir Michael Caine emocjonalnie pożegnał się z karierą trwającą ponad siedem dekad. Jeden z najbardziej znanych brytyjskich aktorów wystąpił w ponad 160 filmach. W ciągu swojej ogromnej kariery Caine odcisnął swoje piętno na ponadczasowych klasykach, takich jak „Zulu”, „Włoska robota”, „Alfie” i wielu innych.

Sir Michael Caine odchodzi z aktorstwa.

Brytyjska ikona aktorstwa, Sir Michael Caine, pozostawił fanów w smutku, oficjalnie rezygnując z aktorstwa po premierze swojego najnowszego filmu. W wieku 90 lat stwierdził, że wiodące role w jego wieku są rzadkie. Caine powiedział w programie Today w BBC Radio 4: „Jedyne role, jakie teraz mogę dostać, to 90-letni mężczyźni. A może 85-letni.” – dodał. „Nie masz czołowych głównych bohaterów w wieku 90 lat, będziesz mieć młodych, przystojnych chłopców i dziewczęta. Pomyślałem więc, że równie dobrze mogę odejść.”

Jego ostatni film.

Ostatni film Caine’a, „The Great Escaper”, dramat biograficzny w reżyserii Olivera Parkera, miał swoją premierę 6 października. Michael Caine gra emeryta Bernarda, który pomimo problemów zdrowotnych potajemnie udał się do Francji. W filmie występuje także zmarła Glenda Jackson.

Caine powiedział, że jest szczęśliwy, że dożył 90. roku życia.

Zapytany o to, jak to jest mieć 90 lat, Caine odpowiedział: „Najgorsze jest to, że tak wiele znika z twojego życia. Nie możesz biegać, nie możesz grać w piłkę nożną i stopniowo zdajesz sobie sprawę, że zbliżasz się do śmierci.”

„[Śmierć] może być tuż za rogiem, w wieku 90 lat.” – powiedział. „Ale jestem całkiem szczęśliwy. Siedzę tutaj, piszę i robię swoje. Lubię to. Mam dwójkę dzieci, trójkę wnucząt i żonę… Każdy w końcu do mnie dołączy. Nikt nie powie: Przykro mi, że umrzesz. Chciałbym, żebyś był taki jak ja i nie umarł. Wszyscy umrą. Przynajmniej dożyłem 90 lat, nie umarłem w wieku 9, 19 czy 29 lat. Mam 90 lat i miałem najlepsze życie, jakie mogłem sobie wyobrazić. Najlepsza możliwa żona i najlepsza możliwa rodzina. Może nie jest to rodzina, którą inni uznaliby za najlepszą możliwą rodzinę, ale dla mnie jest najlepszą możliwą rodzinę.”

Niezwykła kariera Sir Michaela Caine’a pozostawia niezatarty ślad w świecie kina, a jego dziedzictwo będzie celebrowane przez przyszłe pokolenia. Odtąd aktor będzie miał więcej wolnego czasu, który będzie mógł poświęcić swojej ukochanej rodzinie i żonie od 50 lat.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu