Ta biblioteka została zbudowana w Minecraftcie przez 24 osoby do walki z cenzurą na świecie!

Większość z nas żyje w krajach, w których wolność słowa jest uważana za podstawowe prawo człowieka i trudno wyobrazić sobie życie w innym państwie. Jednak nie wszyscy jesteśmy błogosławieni tym, czasami, pomijanym prawem. Istnieje wiele krajów na świecie, w których rządy aktywnie cenzurują swoich obywateli, zwłaszcza tych, których zawód polega na podawaniu faktów.

W wielu miejscach na świecie dziennikarze są zbanowani, uwięzieni, wygnani, a nawet zabici za słowa prawdy. Aby ich wiadomość została usłyszana i dotarła do miejsc, w których zostali zbanowani, „Reporterzy bez Granic” (RSF) otworzyli specjalny typ biblioteki, która może dotrzeć do milionów. Zbudowali ją w Minecraftcie.

Twórcy uzasadniają swój wybór, wyjaśniając dostępność biblioteki: „Reporterzy bez granic (RSF) zbudowali „The Uncensored Library”: bibliotekę, która jest teraz dostępna na otwartym serwerze dla graczy Minecraft na całym świecie. Biblioteka jest pełna książek zawierających artykuły cenzurowane w ich kraju. Artykuły te są teraz ponownie dostępne w Minecraft – ukryte przed rządową technologią nadzoru w grze komputerowej. Książki mogą być czytane przez wszystkich na serwerze, ale ich zawartości nie można zmienić. Biblioteka się powiększa, a do pokonania cenzury dodaje się coraz więcej książek. ”

„The Uncensored Library” to projekt mający na celu zapewnienie bezpłatnego dostępu do informacji w obszarach, w których istnieje cenzura.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu