Ta grupa na Facebooku jest poświęcona nieestetycznym, brzydkim zdjęciom, a oto 25 najgorszych!

Wszyscy bardzo dbamy o estetykę, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Instynktownie lubimy patrzeć na piękne rzeczy. I chcemy tego, co piękne. Lance Hosey pisze w The New York Times: „Badania skanowania mózgu ujawniają, że widok atrakcyjnego produktu może pobudzić tę część móżdżku motorycznego, która reguluje ruch ręki. Instynktownie sięgamy po atrakcyjne rzeczy,; piękno dosłownie nas porusza”.

Jednak obok tego przebiega równoległa narracja. Mówiąc wprost – fascynuje nas też to, co brzydkie i dziwaczne. Naprawdę przerażająca sztuka, okropne przedmioty i nieestetyczne projekty potrafią uchwycić naszą wyobraźnię jak nic innego. To, czy te rzeczy są tak nieestetyczne, że zapętlają się i stają się estetyczne, staje się dyskusyjnym pytaniem – gdy tam utkniesz, zaglądając głęboko w otchłań, zastanawiając się, czy uciec, czy podzielić się zdjęciem z przyjaciółmi.

Na szczęście nie tylko nas fascynuje (nie)estetyczna strona internetu. Grupa na Facebooku „Things that are not aesthetic” (ang. rzeczy, które nie są estetyczne) z blisko 3,5 milionami obserwujących to celebracja wszystkiego, co nas niepokoi (ale nie odrywa oczu od ekranu). Sprawdź niektóre z najbardziej intrygujących, dziwnych i nieestetycznych postów zamieszczonych na internetowej grupie, która jest częścią projektu Dank Channel!

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22.

23.

24.

25.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu