Ta kolekcja 60 aut znalezionych po 50 latach jest warta co najmniej 12 milionów funtów!

Nawet w dzisiejszych czasach, kiedy cały Świat został odwzorowany na mapach za pomocą GPS, nadal istnieją cenną miejsca czekające na odkrycie. Po telefonie licytatorów, wnuki przedsiębiorcy Rogera Baillon odkryli, że kolekcja 60 zabytkowych samochodów z lat 1930-1950, rdzewieje w szopach ich rodzinnej farmy w zachodniej Francji i może być warta więcej niż 12 milionów funtów. Nie jest to tylko zwykłe składowisko starych aut. Jeden Talbot-Lago z kolekcji, był wcześniej własnością egipskiego króla Faruka, natomiast Ferrari zostało wykorzystane w filmie z Jane Fonda. Baillon zamierzał stworzyć muzeum z autami, jednak kiedy nie wszystko poszło zgodnie z jego oczekiwaniami, musiał sprzedać 50 samochodów, a reszta została zapomniana. Kolekcja zostanie wystawiona na aukcji 6 lutego 2015 roku we Francji.

Facel Vega (po lewej) i Talbot-Lago (po prawej).

Ferrari, w którym niegdyś siedziała Jane Fonda (po lewej) i Maserati A6G 200 Berlinetta Grand Sport Frua (po prawej), jedno z trzech na Świecie.

Ferrari 250 GT California SWB.

A Talbot-Lago T26 Cabriolet, którego właścicielem był egipski król Farouk.

Hispano Suiza H6B Cabriolet Millio.

Matthieu Lamoure (z lewej) i Pierre Novikoffa (z prawej), licytatorzy i eksperci w dziedzinie samochodów, którzy znaleźli kolekcję.

źródło

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu