Te urocze małe kangurki, które zostały uratowane z australijskich pożarów, dostały imiona po sławnych darczyńcach!

Po rekordowych temperaturach i miesiącach silnej suszy intensywne pożary lasów zniszczyły Australię. Pożary spaliły ponad 18 milionów hektarów ziemi, zniszczyły 5900 budynków, zabiły co najmniej 29 osób, z których 4 były strażakami, i pochłonęły życie około miliarda zwierząt. Mimo że w Australii doszło w końcu do ulewy, która pomogła ugasić około 32 pożary, 100 z nich wciąż szaleją w całym kraju.

Wiele organizacji ciężko pracuje, aby pomóc środowisku naturalnemu, które poniosło ogromne konsekwencje w wyniku pożarów. Jednym z nich jest Agile Project, który ostatnio stał się popularny, gdy pokazał, jak opiekuje się siedmioma niemowlętami kangurami. Chociaż urocze maluchy nie są ze sobą spokrewnione, wszystkie zostały uratowane przed pożarami w tym samym czasie z tego samego obszaru i zostały umieszczone pod opieką Agile Project.

Gdy maleństwa przybyły do ​​organizacji, podzielono je, aby opiekowano się nimi między pracownikami. Początkowo kangurki były zestresowane, niektóre z nich miały niewielkie obrażenia. Opiekunowie umieścili je wszystkie razem w łóżku wykonanym z basenu dla dzieci, w którym mogły się wreszcie zrelaksować.

Po podjęciu decyzji o nazwaniu maluchów ratownicy uhonorowali wybitne postacie. Dwóch z nich otrzymało imię Andrew i Geoffrey od nazwiska szlachetnych strażaków Andrew O’Dwyer i Geoffrey Keaton, którzy stracili życie w walce z niszczycielskimi pożarami. Pozostałe 5 zostało nazwane na cześć sławnych ludzi: Chrisa Hemswortha, Ash Barty’ego, Margot Robbie, Celeste Barber i Rebel Wilson, którzy przekazali darowiznę na fundusz straży pożarnej i zachęcili swoich fanów do zrobienia tego samego.

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu