Ten 6-latek uzbierał ponad 250 000 USD w 10 dni, aby pomóc w walce z australijskimi pożarami!

Wiele osób próbowało pomóc Australii, przekazano miliony darowizn na całym świecie. Jednym z tych milionów darczyńców jest Owen Colley, sześciolatek ze Stanów Zjednoczonych w stanie Massachusetts, który tworzy małe gliniane koale, aby zebrać pieniądze dla Australii.

Owen używa szarą, białą i czarną glinę, aby stworzyć słodkie koale w niecałe cztery minuty. Za każdą sprzedaną miniaturę jego rodzice przekazują darowiznę na Wildlife Rescue South Coast, która pomaga zwierzętom w Nowej Południowej Walii. Owenowi udało się zebrać ponad 250 000 dolarów w 10 dni!

„Tak jak wielu z nas, kiedy Owen po raz pierwszy usłyszał o pożarach w Australii, był zdruzgotany.” – opowiada mama chłopca. „Odszedł i narysował obrazek, o którym później powiedział nam, że jest ‚życzeniem Australii’ – było to zdjęcie koali, kangura, dingo i deszczu. Chcieliśmy zapewnić mu uspokojenie, aby nie czuł się bezradny. Jest wielkim miłośnikiem zwierząt i od jakiegoś czasu tworzy gliniane postacie, więc wspólnie wymyśliliśmy glinianą koalę i zaoferowaliśmy ją znajomym i rodzinie jako podziękowania za darowizny dla zwierząt dotkniętych pożarami.”

Rodzice opublikowali na swoim prywatnym Instagramie informacje o tej inicjatywie z celem 1000 USD. Później babcia Owena podzieliła się tą historią z lokalną gazetą: „Wiedząc, że nasza lokalna społeczność chciałaby przekazać darowiznę, zorganizowaliśmy kampanię GoFundMe z jeszcze bardziej ambitnym celem 5000 USD. I wtedy historia małego chłopca robiącego wielkie rzeczy zaczęła krążyć po całym świecie.” – dodaje mama Owena.

Wciąż mają do zrobienia około 3000 koali. Rodzina jest wdzięczna za hojność i życzliwość w potrzebie, mówią: „wspólnie możemy zrobić wielką różnicę i mamy nadzieję, że gliniana koala będzie służyć jako codzienne przypomnienie!”

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu