Ten mały park zimowy jest przeznaczony dla jeży, aby mogły bezpiecznie spać!

Zdaniem ekspertów za niespełna dwa lata brytyjskie jeże mogą wyginąć. Kłujące, urocze stworzenia po raz pierwszy zostały dodane do listy zagrożonych gatunków, co oznacza, że ​​musimy chronić je za wszelką cenę. Jeże są jeszcze bardziej wrażliwe, gdy przechodzą w stan hibernacji, z zagrożeniami ze strony żywiołów i drapieżników. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy pierwszy na świecie park zimowy jeży!

To pierwszy na świecie zimowy park dla jeży

W parku znajdują się przytulne domki kempingowe z podwójnymi szybami, otoczone malutkimi płotkami, bramkami i mini latarniami ulicznymi. W zasadzie jest tam wszystko, czego jeż potrzebuje do prawdziwie luksusowego pobytu.

Celem uroczego projektu jest zapewnienie tym kolczastym ssakom bezpiecznego miejsca do hibernacji, pamiętając, że zwierzęta zostały umieszczone na liście gatunków zagrożonych wyginięciem.

Celem parku jest ochrona jeży przed drapieżnikami i żywiołami podczas ich hibernacji

Ponieważ ich liczba dramatycznie spada, ekolodzy robią wszystko, aby zapewnić im bezpieczeństwo

„Musimy potraktować priorytetowo ochronę jeży już teraz, zanim będzie za późno.” – napisał przedstawiciel Parkdean Resorts na swojej stronie internetowej. „Przed, w trakcie i po hibernacji musimy rozważyć stworzenie bezpiecznych przestrzeni dla naszych kolczastych przyjaciół. Poczynając od pestycydów, których używamy w naszych ogrodach, po zapewnienie im bezpiecznego i zdrowego siedliska, w którym będą mogły żyć w listopadzie.”

„Zachęcamy teraz naród do tworzenia własnych domków do hibernacji w ogrodach, aby jeże były bezpieczne przez całą zimę.”

Park ma wszystko, czego mogą potrzebować jeże

W tym przytulne przyczepy kempingowe z podwójnymi szybami, które utrzymują ciepło

Opieka nad jeżami rozpoczęła się jako lokalna inicjatywa w parku White Cross Bay Parkdean Resorts w Lake District, ale od tego czasu rozprzestrzeniła się po całej Wielkiej Brytanii.

Catherine Lynn, dyrektorka w Parkdean Resorts, powiedziała mediom: „Zagrożenie dla jeży to ogromny cios dla miłośników dzikiej przyrody w Wielkiej Brytanii. Chcieliśmy zrobić coś wielkiego i odważnego, aby przyciągnąć uwagę narodu i zachęcić wszystkich do odegrania swojej roli w ochronie ich przed wyginięciem. A co przyciąga wzrok bardziej niż miniaturowy park, zaprojektowany i zbudowany specjalnie dla jeży? Mamy nadzieję, że pierwszy raz na świecie zainspiruje ludzi do wspierania naszych kolczastych przyjaciół w najbardziej bezbronnej porze roku!”

I nawet drobne szczegóły, takie jak kwiaty, ławki i malutkie latarnie

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu