Ten śliczny ślepy i głuchy pies pociesza każdego zwierzaka, którego jego właścicielka przynosi do domu!

Nie musimy mówić, że psy są uzdrawiającymi istotami, ponieważ prawdopodobnie już o tym wiesz. Jednak nigdy nie przestają nas zaskakiwać współczuciem, lojalnością i radością, jaką nam przynoszą. Wszystko, co musimy zrobić, aby na to zasłużyć, to po prostu być życzliwym i dbać o nie. To jest coś, co robiła Sheryl Smith od lat. Jej obowiązkiem było ratować porzucone, źle traktowane i chore zwierzęta, przywrócić je do zdrowia i pomóc im znaleźć kochający dom. W ten sposób poznała swojego psa Shiro, szczeniaka, który niedawno stał się popularny dzięki pocieszaniu przybranych zwierząt domowych, które przychodzą do jego domu.

Oto historia Shiro, głuchoniemego i częściowo niewidomego psa, który uwielbia pomagać zwierzętom. Shiro został adoptowany prawie 2 lata temu po długich i wyczerpujących poszukiwaniach stałego domu. Najwyraźniej uroczy pies przebywał w 2 schroniskach i 12 domach tymczasowych. Został również nieudolnie adoptowany 4 razy.

Jednak jego życie zmieniło się, gdy poznał Sherlyn Smith. Kobieta wiedziała, jak bardzo Shiro potrzebuje domu, więc postanowiła go adoptować. „Był niesforny i wszyscy zrezygnowali z niego i my też nie byliśmy na to przygotowani.” – powiedziała Smith.

Shiro został porzucony przez tak wielu ludzi, że wywołało to u niego okaleczający niepokój. „Do dziś płacze w samochodzie gdy gdzieś jedziemy, ponieważ myśli, że odwożę go do schroniska.” Mimo że sam był trochę niegrzeczny, Shiro pomógł zająć się innymi przybranymi zwierzętami, które Smith przyprowadziła do domu. Uroczy szczeniak dokłada wszelkich starań, aby pocieszyć nowych gości i sprawić, że poczują się mile widziani, dopóki nie znajdą swoich domów.

„Zaraz po jego uratowaniu uratowałam ciężarnego psa, który był zbyt chory, aby troszczyć się o swoje szczenięta, więc Shiro zaczął się nimi opiekować. Robił to z każdym uratowanym zwierzęciem, które przyprowadzę. Po prostu będzie cierpliwie siedział z dzikimi kotami i dbał o nie tak mocno, że zaufają mu, zanim mi zaufają.” – wyjaśnia Smith.

Najnowszym przyjacielem Shiro jest malutki, zdziczały kotek o imieniu Tiny Tolley. Smith przygarnęła kotka, gdy dowiedziała się, jak bardzo jest chory i niedożywiony. Odkąd Malutki Tolley wszedł do domu Shiro, nigdy nie opuścił jego boku. Nawet po tym, jak kotek odzyskał siły, pies jest przy nim, aby go pocieszyć, a kiedy Smith położy kotka na kolanach, Shiro podchodzi, by dać mu wielkiego buziaka. Chociaż zajęło trochę czasu, aby kot przestał bać się nowego otoczenia i wędrującego wokół niego dużego psa, w końcu zaczął się regenerować i czuć się lepiej, a Shiro bardzo mu pomógł!

Reklama

Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu