Top 10 filmów o paleniu marihuany

1. How High – Super zioło (2001)

Absolutny klasyk!

Zwariowana komedia z udziałem dwóch gwiazd muzyki hip-hop: Redmana i Method Mana. Jamal (Redman) i Silas (Method Man), dwaj całkiem zwyczajni uczniowie college’u, wchodzą w posiadanie pewnej magicznej substancji do palenia. Dzięki jej działaniu chłopcy uzyskują rewelacyjny, najlepszy w szkole, wynik egzaminów maturalnych, wskutek czego dostają się na bardzo prestiżową wyższą uczelnię – Uniwersytet Harvarda. Styl życia typowego studenta Harvardu nie do końca im odpowiada, ale dzięki magicznej substancji radzą sobie całkiem dzielnie. Jednak pewnego dnia zapasy tego specyfiku się skończą i trzeba będzie sobie radzić bez niej…

2. Ceech & Chong – Up in smoke (1978)

Cheech i Chong poznają się przez przypadek na autostradzie gdzieś w Kalifornii. Poszukują jakiegoś narkotyku i przypadkowo zostają deportowani do Meksyku. Aby dostać się do domu i wrócić w samą porę na swój koncert, zdesperowani zgadzają się pojechać z powrotem do USA vanem. Nie wiedząc, że furgonetka jest zbudowana z konopi, pokonują wyznaczoną sobie trasę zabierając różnych autostopowiczów i świetnie się przy tym bawiąc. Cały czas unikają policjantów, chociaż nie wiedzą nawet, że ci ich ścigają…

3. Harold & Kumar Go to White Castle (2004)

“O dwóch takich co poszli w miasto” to maksymalnie odlotowa i zaskakująco oryginalna komedia o dwóch sympatycznych, nie stroniących od rozrywek kolesiach, których czeka najbardziej zwariowany piątkowy wieczór. Harold i Kumar wyruszają na nocną wędrówkę po New Jersey ze względu na ogromne gastro. Celem wyprawy jest wytropienie gwarantującego najlepszą zabawę w mieście, baru Biały Zamek podającego hamburgery.

O dwóch takich co poszli w miasto to pierwsza część serii Harolda i Kumara. Kolejne części to “Harold i Kumar uciekają z Guantanamo“, “Harold i Kumar go to Amsterdam, i ostatnia “Harold i Kumar: Spalone święta“.

4. Boski Chillout (2008)

Leniwy palacz trawki Dale Denton ma tylko jeden powód, aby odwiedzić równie leniwego jak on dilera Saula Silvera. Tym powodem jest zaopatrywanie się w rzadką odmianę trawki zwanej Boski chillout. Ale kiedy Dale staje się jedynym świadkiem morderstwa, panikuje i porzuca na miejscu zbrodni jointa zrobionego z Boskiego chilloutu. Teraz Dale ma kolejny powód, aby odwiedzić Saula – musi dowiedzieć się, czy trawka jest na tyle unikatowa, że mordercy mogą jej śladem trafić do niego. Dale i Saul szybko odkrywają, że nie popadli w paranoję wywołaną przez palenie trawki, a źli przestępcy cały czas próbują ich wytropić i zabić.

5. Friday (1995)

Craig (Ice Cube) i Smokey (Chris Tucker) są najlepszymi kumplami i mieszkają w sąsiedztwie Compton, w Los Angeles. Jest tytułowy piątek. Craig nie idzie do pracy z powodu rzekomego rabunku magnetofonu w sklepie, w którym pracował. Teraz siedzi na bezrobociu i zaczyna swój kolejny monotonny dzień. Tymczasem Smokey ma kłopoty ze Stonogą, dla którego nie ma kasy za narkotyki. Akcja dzieje się przez jeden dzień. W ten dzień spotykają ich niebywałe przygody, a wszystko dzieje się tylko w dzielnicy gdzie mieszka Craig i Smokey. Do filmu dobrano gustownie nie tylko aktorów, ale także muzykę, którego głównymi wykonawcami są między innymi: Snoop Dogg, Ice Cube i Dr. Dre.

Kolejne części filmu to “Next Friday” i “The day after next friday” – polecamy obejrzeć wszystkie!

6. Ted (2012)

Mały John pragnął, by jego pluszowy miś Ted ożył. I tak się stało, a Ted dorósł razem z Johnem (Mark Wahlberg). Teraz obaj lubią strzelić sobie browarka, zapalić zioło i jednakowo bimbają na obowiązki. Z tym tylko, że Ted wysyła do firmy zabawkarskiej skargi, bo uszyto go bez pewnego ważnego męskiego organu, a John znalazł sobie dziewczynę. I to właśnie Lori (Mila Kunis) ma tak dosyć pyskatego pluszaka, sprowadzającego do domu różne panienki, że stawia Johnowi warunek: Ted musi się wynieść z ich życia.

Reklama

7. Mac and Devin go to high school (2012)

Historia dwóch studentów, Snoop Dogga i Wiza Khalify. Ten drugi osiąga wyniki lepsze od oczekiwanych i walczy o napisanie przemówienia na zakończenie studiów. Nauka Snoopa nie idzie już tak dobrze i jego nauka trwa już 15 lat. Na początku filmu ukazuje się animowany blancik, który mówi, że jeśli jeszcze nie zapaliłeś to wciśnij pauzę idź zajaraj, wróć i dopiero oglądaj. Do filmu raperzy nagrali płytę z muzyką, a film promował kawałek “Young Wild and Free“

8. Half Baked – Żółtodzioby (1998)

Thurgood, Scarface, Brian i Kenny są przyjaciółmi. Prowadzą różne interesy, które mają im pomóc w życiu. Pewnego dnia jeden z nich zostaje aresztowany za spowodowanie śmierci policjanta. Pozostali przyjaciele postanawiają mu pomóc. Muszą jednak zebrać 100 tyś. dolarów na kaucję. Nie jest im jednak łatwo. Interesy nie wychodzą, nie mogą zdobyć tak dużej ilości pieniędzy. Zaczynają więc handlować skradzioną marihuaną.

9. Soul Plane – Wysokie loty (2004)

Po upokarzającym doświadczeniu w samolocie, Nashawn Wade oskarża linie lotnicze i ich załogę. Kiedy sąd pozytywnie rozpatruje jego sprawę, Wade dostaje duże odszkodowanie w postaci pieniędzy. Aby, dobrze je zainwestować postanawia stworzyć linie lotnicze swych marzeń. Na pokładzie mają się znajdować seksowne stewardessy, muzyka funky, pokładowa dyskoteka oraz dyżurny w łazience. Samolot “Soul” nadaje nowe znaczenie “lataniu” dając pasażerom podróże pełne niespodzianek i zabawy!

10. Blow (2012)


Lata 60. XX w. George Jung (Johnny Depp), syn robotnika z Massachusetts, przybywa do Kalifornii, gdzie zaczyna sprzedawać marihuanę. Hipisi kupują olbrzymie ilości trawki. Wkrótce George staje się hurtownikiem i wraz z przyjaciółką Barbarą (Franka Potente) buduje sieć narkotykową, obejmującą cale Wschodnie Wybrzeże. Trafia do więzienia. Po wyjściu na wolność wraca do poprzedniego zajęcia. Jedzie do Kolumbii, gdzie nawiązuje kontakt z Pablem Escobarem (Cliff Curtis). Tam poznaje Mirthę (Penelope Cruz), która zostaje jego żoną. Razem prowadzą handel kokainą na olbrzymią skalę. Najlepszy cytat z filmu – “Kiedy szedłem do więzienia miałem tylko podstawową wiedzę z zakresu handlu marihuaną, kiedy wyszedłem miałem doktorat z Przemytu narkotyków.”

źródło

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu