Wietnamska podróżniczka zbadała Sơn Đoòng, największą jaskinię na świecie!

Kompleks jaskiń Hang Son Doong w Parku Narodowym Phong Nha – Ke Bang, położony w Son Trach, w dystrykcie Bo Trach w prowincji Quang Binh w Wietnamie, jest jedną z największych naturalnych jaskiń, jakie kiedykolwiek znaleziono na świecie. Po raz pierwszy odkrył go rolnik o imieniu Ho Khanh. W 1991 roku przypadkowo schronił się w tej jaskini, zaglądając w głąb lasu.

Dla każdego, kto kocha wędrówki lub uwielbia gubić się w naturze, jaskinia Son Doong jest wymarzonym celem i kamieniem milowym, którego możesz chcieć doświadczyć przynajmniej raz. Odkąd jaskinia Son Doong stała się dostępna dla turystów i stała się sławna na całym świecie, H.Minh Nguyen zawsze marzyła o wybraniu się w tę podróż.

„Ponad 10 lat od dnia, w którym umieściłam słowa „Son Doong” na mojej liście rzeczy do zrobienia, w końcu miałam okazję urzeczywistnić to marzenie.” – opowiada podróżniczka. „Cena biletu 3000 dolarów nie jest mała, a okres oczekiwania od 1-3 lat może być bardzo długi dla prawie każdego. Poza tym harmonogram eksploracji jest bardzo wymagający pod względem zdrowotnym, duchowym, a także z szacunku dla natury.”

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Reklama

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

Reklama
Skomentuj
PRZEWIŃ W DÓŁ, ABY PRZECZYTAĆ NASTĘPNY ARTYKUŁ
Wyślij znajomemu